PlayStation VR2’de Sorun mu Var? Sony’den Açıklama Geldi!

İlk tahminlere göre Sony PlayStation VR2 için 2 milyon adetlik üretim sürecinden söz ediliyordu. Ön sipariş rakamları beklentilerin altında kalınca, firmanın da bu kez üretim adedini yarı yarıya düşürdüğü söylenmişti. Tüm bu iddialara Sony’den cevap gecikmedi ve firma, hayranların yeni cihaza gösterdiği ilgiden memnun olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde bnnbloomberg.ca sitesinde yayınlanan bir haberde, Sony’nin yeni sanal gerçeklik headset’i PSVR2’nin ön sipariş adedinin beklentilerin altında kaldığı ve bu sebeple de firmanın toplam üretim adedinde düşüşe gitme kararı aldığı bildirilmişti.

Görünüşe göre bu haber, gerçekleri yansıtmıyor. Zira Sony, PSVR2’nin üretim sürecinde bir azaltmaya gidilmediğini bildiriyor.

Gameindustry.biz sitesindeki bilgilere göre Japon teknoloji devi, yeni ürün için hayranların gösterdiği ilgi ve heyecandan memnun. Bu bağlamda da resmi çıkış tarihini iple çekiyor.

PlayStation VR 2, 22 Şubat itibarıyla raflarda yerini alacak. Ürün, Amerika’da 550 dolar, Avrupa’da da 600 euro’luk satış fiyatı etiketlerine sahip.

Sony, ürünün çıkışıyla birlikte oyun severlere yaklaşık 40 tane oyun sunacak. Yani “Cihazı alıyorum, ama içerik sıkıntısı çeker miyim?” diye endişe edilmesine gerek kalmıyor. Gran Turismo 7’den Horizon Call of the Mountain’a, hatta Resident Evil Village’a kadar pek çok seçenek var.

PlayStation VR2'de Sorun mu Var? Sony'den Açıklama Geldi!

PlayStation VR2 ne gibi özelliklere sahip, eski PlayStation konsollarıyla uyumlu çalışacak mı?

PlayStation VR2, haptic geri bildirim, göz takip sistemi, 4K HDR görüntü desteği, 90/120Hz görüntü tazeleme değeri ve 110 derecelik görüntüleme açısı gibi özelliklere sahip. Yeni kontrol sistemiyle de daha konforlu, özgür deneyimler sunması bekleniyor.

“Peki bu cihazı PlayStation 4 ya da PS4 Pro gibi konsollarda kullanabilir miyiz?” diyorsanız, maalesef kullanamazsınız. Yeni ürün, yalnızca PlayStation 5 platformuna uyumlu olarak tasarlandı. Eğer birkaç sene içinde bir PS5 Slim ya da Pro modeli gelirse (Ki büyük ihtimalle donanım güncellemesi yapılacaktır), yeni yazılım desteğiyle birlikte bu cihazlarla da uyumlu çalışacaktır.

Cihazın ülkemiz Türkiye’de ne zaman ve nasıl bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı henüz belli değil. Yeni gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeyi sürdüreceğiz.

İlgili Haberler

>> Nvidia Göz Teması Teknolojisi, Popüler Filmleri Garip Hale Getiriyor