PlayStation VR2 Sorunlu Çıktı! Pek Çok Kullanıcı Mağdur

Sony PlayStation VR2, nihayet resmen çıktı! Pek çok oyuncu, 100’den fazla yeni VR oyununu deneyimlemek için sabırsız. Yine de, görünüşe göre bazı oyuncuların canı fena halde sıkkın. Zira kontrolcü tarafında bazı yazılımsal sorunların olduğu belirtiliyor. İşte detaylar.

Sony’nin yeni sanal gerçeklik headset’i PlayStation VR2, nihayet resmi çıkışını gerçekleştirdi ve ön sipariş veren kullanıcılar başta olmak üzere yeni sahipleri için gönderilmeye başlandı. Yeni bir ürün, haliyle yeni heyecanlar ve hevesler demektir. Ne var ki bazı kullanıcılar için yeni heyecanlar yerine yeni sıkıntılar ortaya çıkmışa benziyor. Reddit’teki pek çok kullanıcı, yeni ürünün kontrol sorunlarına sahip olduğundan söz ediyor. Bunun donanımsal değil, yazılımsal bir sorun olduğu da belirtiliyor ve şu an için geçici bazı çözümler de sıralanmış.

PlayStation VR2 Sorunlu Çıktı! Yüzlerce Kullanıcı Mağdur

PlayStation VR2 headset’inin kontrolcülerinde sorunlar yaşayan oyunculardan bazıları, şu yöntemleri deneyerek sorunların ortadan kaldırıldığını bildiriyor:

Kontrolcülere reset atmak, trigger geri bildirim sistemini kapatıp açmak, DualSense ile bağlantıyı kesmek ve See Through modunu kapatarak oyunlara giriş yapmak. Özellikle bu moda ihtiyaç duymayan oyunlar var ve bu sayede sorun yaşanmadığı bildiriliyor.

Yine de, bu bahsedilen çözüm yöntemlerini denemesine rağmen sonuç alamayan kullanıcıların olduğu bildiriliyor. Eurogamer‘daki bilgilere göre pek çok oyuncu, konuyla ilgili Sony yetkili servisleriyle iletişime geçmiş durumda. Yani sorundan Sony’nin de haberi var ve yakın zamanda bir yazılım güncellemesinin yayınlanması bekleniyor.

Öte yandan, Eurogamer ekibi de PlayStation VR2’yi denediklerini, ama bahsedilen sorunlarla karşılaşmadıklarını belirtiyor. Demek ki tüm ürünlerde değil, ama bazı ürünlerde sorunlar mevcut.

PlayStation VR2 ne gibi özelliklere sahip?

PlayStation VR2, haptic geri bildirim, göz takip sistemi, 4K HDR görüntü desteği, 90/120Hz görüntü tazeleme değeri ve 110 derecelik görüntüleme açısı gibi özelliklere sahip. Yeni kontrol sistemiyle de daha konforlu, özgür deneyimler sunması bekleniyor.

Platform için ilk etapta oyunculara onlarca farklı oyun sunulacak. An itibarıyla toplamda 100’den fazla oyunun yolda olduğunu da belirtelim.

Platformun PS4 ve PS4 Pro gibi eski konsollara desteği bulunmuyor. Deneyimleyebilmeniz için bir PlayStation 5 konsoluna ihtiyacınız var.

İlgili Haberler

>> YouTube 1080p Premium Video Özelliği Nedir?