Poco C50 Resmen Duyuruldu! İşte Uygun Fiyatlı Telefonun Özellikleri

Poco C50 resmiyet kazandı. Bir süredir hakkında söylentiler olan ve uygun fiyatıyla satışa sunulacağı söylenen telefon, nihayet Hindistan’da resmen duyuruldu. Ürünün ilerleyen günlerde diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil. Peki Poco C50 neler sunuyor?

Poco C50, uygun fiyatlı bir akıllı telefon olarak teknoloji severlere sunulacak. Giriş seviyesinde konumlandırabileceğimiz ürün, MediaTek’in 12nm üretim süreciyle hazırlanan Helio A22 işlemcisine sahip. Buna 2/3GB RAM ve 32GB dahili depolama unsurları eşlik ediyor.

Peki işletim sistemi tarafında ne var derseniz, burada da Android 12 Go Edition sunulacak. Böylece mevcut sistem bileşenlerinin en verimli şekilde kullanılması ve sistem darboğaza yol açmaması planlanıyor. Peki microSD kart desteği var mı derseniz, evet, o da var.

Poco C50, 6.52 inç değerde ekranla geliyor

Poco, bu ürününde 720×1600 çözünürlük sunan bir LCD ekran tercih ediyor. Standart olarak 60Hz tazeleme değeri sunan bu ekranın özellikle sosyal medya kullanımı ve okuma deneyimleri için güzel çözümler sunabileceği düşünülüyor.

Şirket, bu telefonunda 5000mAh pil kapasitesi sunuyor. Bu sayede gündelik kullanımda tek şarj ile iki günlük deneyim mümkün olabilecek. Merak edilen bir konu ise, hızlı şarj desteğinin sunulup sunulmayacağı. Maalesef, hızlı şarj özelliği bulunmuyor. 10w değerdeki adaptörle ürünü şarj etmek gerekecek.

Poco C50 Resmen Duyuruldu! İşte Uygun Fiyatlı Telefonun Özellikleri

Biraz da kamera detaylarına bakalım

Telefonun arka tarafında, 8MP kamera ve bir de derinlik sensörü bulunuyor. Bu sayede bokeh efektli fotoğrafların da çekilmesi mümkün olacak. Ön taraftaki kamera değeri ise, 5MP değerde. Tahmin edileceği üzere kamera tarafında da yüksek beklentilerin olmaması gerekiyor.

Ürünün parmak izi okuyucu sensörü de bulunuyor. Biraz eski bir tarz olsa da, arka tarafta konumlandırılan sensör sayesinde daha güvenli bir kullanım mümkün olacaktır.

Son olarak da fiyatlardan söz edelim

Ürün, yurt dışında 10 Ocak itibarıyla satışa sunulacak. Az evvel de belirttiğimiz gibi hem 2GB hem de 3GB RAM’li iki versiyonu var. Fiyatlar da bu unsura göre farklılık gösteriyor.

Ürünün 2GB RAM’li versiyonu, yaklaşık 80 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

3GB RAM’li versiyonu ise, yaklaşık 85 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

İlgili Haberler

>> İstanbulkart Kişiselleştirme Nasıl Yapılır?