Realme 10 Serisi Yakında Türkiye’ye Geliyor!

Realme 11

Realme 10 serisi yavaş yavaş Dünya’ya açılıyor. İşte Hindistan’da piyasaya sürülecek modelin Türkiye ihtimali hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo’nun alt markası Realme’nin akıllı telefon alanında önemli işler çıkarttığını söyleyebiliriz. Oppo’nun fiyat performans alanında makul telefonlar ürettiği biliyoruz. Fakat işin Realme kısmına baktığımızda ise söz konusu fiyatlar daha da düşüyor. Yani Realme modelleri çok daha uygun fiyata yüksek performanslı modeller sunmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz yılda hanesine birçok üye ekleyen Realme 10 serisinin, bir hayli ilgi gören akıllı telefon serileri arasında yer aldığını biliyoruz. Çünkü seriye ait çok uygun fiyatlı modeller karşımıza çıkarken, üst segment olarak tabir edebileceğimiz akıllı telefonlar da sunuluyor.

Realme 10 serisi Dünya’ya açılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da piyasaya sürülen modelin, arık yavaş yavaş Türkiye ihtimalinin arttığını söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde uygun fiyatlı performans odaklı akıllı telefonların ilgi gördüğünü biliyoruz. Bu yüzden yakında Türkiye’ye giriş yapması beklenen Realme 10 serisinin de sevilmesi bekleniyor. Söz konusu modelin Hindistan fiyatlarını değerlendirdiğimizde ise, segmentine göre tatmin edici fiyatlar sunduğunu söyleyebiliriz. İşte serinin Hindistan fiyatları.

Realme 10 Serisi Yakında Türkiye’ye Geliyor!

9 Ocak tarihinde Hindistan’da piyasaya sürülecek olan modellerin fiyatları hakkında da ortaya çıkan sızıntılar mevcut. İddialara göre MediaTek imzası taşıyan Helio G99 yonga seti ile gelen modelin 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile geleceği kesinleşti. Söz konusu modelin Türkiye’ye gelecek olan versiyonunda da aynı varyantın giriş yapması bekleniyor.

Realme 10

Realme 10 modelinin tasarım ayrıntılarına baktığımızda 6.4 inçlik delikli ekran tasarımına sahip ince çerçevelere sahip bir panel karşımızca çıkıyor. Bu panelin 90 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu belirtelim. delikli ekran tasarımına sahip olan ön kameranın ise 16 MP çözünürlüğünde olduğunu belirtelim. Koruma teknoıl0ojisi tarafında ise Gorilla Glass 5 yer alıyor.

Arka tarafında ise 50 MP ana kamera ve 2 MP derinlik kamerası yer alacak. 5.000 mAh pile sahip olacak model 33W hızlı şarj ile desteklenecek. Fiyat tarafında ise ortalama olarak 150 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye fiyatı da belli olacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung’tan Yeni Katlanabilir Ekran Teknolojisi: Flex Hybrid OLED