Poco F5 Serisi Her Kulvarda Lider Olacak!

Poco F5

Poco F5 serisi hakkında yeni detaylar belli oldu. İşte yakında Türkiye’ye de giriş yapması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Poco F5 ve F5 Pro modellerinin, bugünlerde tanıtılması bekleniyor. Seriye ait önceki modellerin Türkiye’ye geldiğini, hatta performans tarafında beklentileri sonuna kadar karşılayan bir akıllı telefon serisi olarak karşımıza çıktığı için bir hayli sevildiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden Xiaomi, Türkiye pazarı için cömert davranıp Poco’nun F5 serisine ait iki modeli ülkemize getirecektir. Geçtiğimiz yıllarda söz konusu seriye ait piyasaya sürülen modeller, orta segment telefonlar olarak karşımıza çıkarken, artık F serisi modellerinin, üst sınıf akıllı telefon olarak anıldığı söyleyebiliriz.

Öyle ki serinin Pro modeli, bir amiral gemisi yonga seti ile geliyor. Aynı zamanda kamera ve hızlı şarj konusunda da amiral gemisi modellerden özellikler almış durumda. Poco F5 serisine ait şu anlık yalnızca iki modelin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu modeller Poco F5 ve F5 Pro olacak. Seriye ait Ultra modelinin de sunulacağı söylense de Poco tarafından bu iddia yalanlandı. İşte Türkiye ihtimalli yeni seri hakkında tüm ayrıntılar.

Poco F5 Serisi Her Kulvarda Lider Olacak!

POCO F5’in arkasında 64MP birincil kamera sensörlü, 8MP ultra geniş lensli ve 2MP makro sensörlü üçlü kamera bulunacağı söyleniyor. Bu kamera sistemi kaliteli fotoğraf ve video çekmeyi vaat ediyor. Ön tarafta, kullanıcıların harika otoportreler ve videolar çekmelerine olanak tanıyan 16 megapiksel özçekim kamerasına sahip olması bekleniyor. POCO F5’in Redmi Note 12 Turbo ile aynı kamera ayarlarını paylaşması beklendiğinden, ilgilenen kullanıcılar F5’in kamera sisteminden ne bekleyeceğiniz hakkında bir fikir edinmek için ikincisinin hızlı incelemesi ve kamera örnekleri. 

Poco F5 Pro

Poco ­F5 Pro henüz duyurulmadı, ancak mevcut söylentiler, telefonun yeniden markalandırılmış bir Redmi K60 olacağını ve Aralık ayında Çin’de piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Az önce ortaya çıkan bir Geekbench listesi, direksiyonda Snapdragon 8 Gen 1 ve aynı zamanda bir vanilya Redmi K60’a güç vererek bunu doğruluyor gibi görünüyor, listede Android 13 çalıştıran telefon gösteriliyor.

İlgili Haberler

>> Yapı Kredi Fast FRWRD Programının Yeni Döneminde Seçilen Girişimler Belli Oldu