Poco F5 Serisi Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Poco F5

Poco F5 serisinin tanıtım tarihi belli oldu. Söz konusu modelin ilk olarak Hindistan’a, sonra ise Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. İşte Poco’nun fiyat performans olarak en çok tercih edilen akıllı telefon serileri arasında yer alan yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Poco’nun fiyat performans tarafında bir hayli tercih edilen bir Xiaomi markası olarak karşımıza çıktığını biliyoruz. Ülkemizde Poco’nun M, X ve F serileri ile aktif olduğunu, söz konusu serinin, en çok tercih edilen modeller olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat performans olarak sıralayacak olursak, üç serinin de orta segment modeller ile karşımıza çıktığını, fakat orta segment modeller arasında bir sıralama yapacak olursak, M, X ve F serilerinin güçsüzden güçlüye doğru sıralandığını söyleyebiliriz.

Fakat söz konusu seriler, fiyat olarak hemen hemen aynı olduğu için, serideki modellerin birbirinden avantajlı özellikleri onarabiliyor. Poco F serisi modelleri ise hem işlemci tarafında hem de kamera tarafında tatmin edici özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Ülkemizde son satışa sunulan Poco F4 modellerinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Poco F5 serisinin ise ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürüleceği kesinleşti. daha sonra ise yeni serinin küresel lansmanı ile birlikte Türkiye’ye giriş yapması bekleniyor. İşte ülkemizde de satışa sunulacak Poco F5 modelleri hakkında rotaya çıkan tüm ayrıntılar.

Poco F5 Serisi Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Poxo F5 serisi 6 Nisan tarihinde Hindistan’da gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılacak. Serinin düz modeli olarak adlandırılan Poco F5 5G modeli, Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 7+ Gen 2 yonga seti ile gelecek. Söz konusu işlemcinin orta segment akıllı telefonlar arasında en güçlü yonga setleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Poco F5

Poco F5

67W hızlı şarj desteğine sahip olacak model, 5.500 mAh pil ile sunulacak. Ekran tarafında ise 6.67 inçlik 120 Hz tazeleme oranı ile gelen bir panel kullanılacak. Yeni modelin ne zaman Türkiye’ye geleceği henüz bilinmiyor. Fakat  Hindistan’daki lansmanı gerçekleştikten haftalar sonra Türkiye’ye gelecektir. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei Enjoy 60 Modelinin Pili Bitmeyecek!