Poco X3 Pro Samsung Galaxy M52 5G Karşılaştırması: İki Canavar Karşı Karşıya!

Poco X3 Pro Samsung Galaxy M52

Sizler için Poco X3 Pro ve Samsung Galaxy M52 5G modelleri arasındaki temel farkları değerlendireceğiz. İşte iki model arasında dikkat edilmesi gereken özellikler.

Son zamanlarda dolar kurunun yükselmesi ile birlikte uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilgi bir aile arttı. Özellikle doların yükselmesinden sonra akıllı telefonlarda fiyatların yükseldiği söyleyebiliriz. Fakat geçtiğimiz günlerde düşen dolar kuru ile birlikte akıllı telefonların fiyatlarında biraz da olsa bir düşüş yaşandı.  Bu haberimizde sizler için orta segmentin üst basamaklarında bulunan, amiral gemisi modellere göre çok daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilebilecek iki modeli karşılaştıracağız. Fiyat performans odaklı modelleri ile bilinen Poco X3 Pro ve Samsung Galaxy M52 5G modelleri, 5500-6000 TL fiyat aralığında satışta. İşte iki model arasındaki temel farklar.

Poco X3 Pro Samsung Galaxy M52 5G Karşılaştırması: İki Canavar Karşı Karşıya!

Ekran

İlk olarak iki cihazın ekran farklarına baktığımızda Poco X3 Pro modelinde IPS LCD panel karşımıza çıkarken, Galaxy M52 5G modelinde Super AMOLED ekran bulunuyor. İki modelin de 120 Hz tazeleme oranına sahip ekranlar ile geldiğini de belirtelim.

Pil

İki modelin de pil odaklı modeller olduğunu söyleyebiliriz. Poco X3 Pro modelinde 5160 mAh’lik bir batarya karşımıza çıkarken, Galaxy M52 5G modelinde ise 5000 mAh’lik pil bulunuyor. İki telefon da bir günü rahatlıkla çıkartacak batarya kapasiteleri ile karşımıza çıkıyor. Fakat Poco X3 Pro modelinde 33W hızlı şarj desteği bulunurken Galaxy M52 5G modelinde ise 25W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Kamera

Kamera tarafında ise hemen hemen iki modelin de benzer özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. X3 Pro modelinde 48 MP ana kamera bulunurken, Galaxy M52 5G modelinde ise 64 MP çözünürlüğünde ana kamera karşımıza çıkıyor. İki modelde de video tarafında OIS özelliğinin olmadığını da belirtelim.

Performans

İşlemci baktığımızda ise Poco X3 Pro modelinde bulunan Qualcomm imzalı Snapdragon 860 işlemcisi, Galaxy M52 5G modelindeki Snapdragon 778G işlemcisi ile hemen hemen kafa kafaya. Fakat M52 5G modeli 5G destekli bir cihaz olduğu için, tercih edilmesi daha muhtemel bir model.

Genel Değerlendirme

İki model arasındaki temel farkları değerlendirdiğimizde, iki modelin de kafa kafaya özelliklere sahip olduğunu, fakat M52, 5G destekli bir model olduğu için, Poco modelinden daha üstün bir cihaz olabileceğini belirtelim. Poco X3 Pro 5800 TL’ye satılırken, Galaxy M52 5G ise 5600 TL’den satışa sunuluyor.