Premiere Pro Renk Ayarı Yeni Bir Özellik Aldı: Her Şey Otomatik Ayarlanacak

Premiere Pro renk ayarı

Premiere Pro renk ayarı yepyeni bir özellik ile kullanıcılara sunuldu. Bu yeni özelliğin şimdilik beta olarak kalması amaçlanıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Görselliğin ve tasarımın giderek daha fazla önem kazandığı günümüz dünyasında bazı uygulamalar ciddi değer kazanıyor. Adobe Premiere Pro bunlardan sadece bir tanesi. Özellikle video renk ayarlamalarını kolaylaştıracak olan bu yeni güncelleme beta olarak kullanıcılara dağıtılıyor.

Video çekerken çok fazla etkene bağlı olduğumuzu söyleyebiliriz. Hatta video çekilen kameranın kalitesi veya ortamdaki ışık miktarı son derece önemli değişkenler. Bu değişkenler bazen videonun son derece kötü görünmesine neden olabilir. Kimi zaman beyaz dengesi doygunluk ve renk ayarları çok daha büyük bir önem kazanıyor.

Premiere Pro renk ayarı büyük yükten kurtarıyor

Yeni başlayan amatör kullanıcılar için renk doğruluğunu tutturmak ne yazık ki sanıldığı kadar kolay olmuyor. Bunu yaparken birçok sıkıntı ile karşılaşmak mümkün. Hatta beyaz dengesi bazen videoyu korkunç bir hale getirebiliyor. İşte tam da bu nedenlerden dolayı otomatik ton denilen bir özellik eklendi.

Premiere Pro renk ayarı

Bu yeni özellik sayesinde karmaşık video süreçleri son derece standart hale gelebiliyor. Aslında Premiere Pro’daki Lumetri Color paneli bu noktada kullanılabilecek bir argüman. Adobe tarafından yapılan açıklamalara göre otomatik ton daha başarılı sonuçlar verebiliyor.

Yeni videolar yapay zeka ile düzenlenecek

Bu yeni güncelleme ile birlikte otomatik modun yapay zeka kullanacağı ifade ediliyor. Sadece tek bir tıklamayla görüntünün sıcaklığı pozlaması, tonu, gölgeleri ve beyazları yapay zeka tarafından ayarlanacak. Böylece kullanıcılar bu sürece çok fazla müdahale etmeden videonun keyfini çıkaracak.

Bu güncelleme henüz beta sürüm olarak yayınlandı. Yani kararlı bir sürüm değil. Bu nedenle kullanıcıların yaşadıklarını şirkete geri dönüş olarak iletmesi önemli. Yeni sürümde hatalar giderilip kullanıcılara kararlı bir şekilde iletilebilir. Peki sizce bu yeni özellik videolarda ne tür avantajlar sunacak? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Pandemi sürecinde Türkiye’deki giyilebilir cihaz trendleri. İşte Araştırma Sonuçları…

>> iPhone 13 Araştırması Apple’ı Üzebilir. 13, Uğurlu Gelmemiş Olabilir