ProtonMail iOS uygulamasını dünyaya açıyor!

ProtonMail iOS

ProtonMail iOS uygulamasını Github’a yükleyerek dünyaya açmayı hedefliyor. Peki, ProtonMail neden böyle bir hamle yapma kararı aldı?

Şifreli e-posta servisi olan ProtonMail, güvenlik konusunda takıntısı olanların beğenerek kullandığı bir uygulamaydı. Ancak son günlerde yaşanan gizlilik endişeleri ProtonMail’in yeni bir hamle yapmasına neden oldu.

Siyasi aktivistlerin, gazetecilerin, muhaliflerin ve dünyayı daha iyi bir yer yapan diğer tüm insanlara hitap ediyoruz mottosu ile hizmet veren ProtonMail, iOS uygulamasının kapılarını tüm dünyaya açmak için kolları sıvadı.

ProtonMail iOS

Uygulama geliştiricilerinin yakından bildiği Github üzerinden paylaşılacak olan kaynak kodlar sayesinde, uygulamanın gizliliği hakkında endişe duyanlar bu endişelerinden kurtulacak gibi görünüyor.

ProtonMail’in kurucu ve genel müdürü Andy Yen; “Kullanıcılarımızı korumakla yükümlülüğümüz var. Kullanıcılarımızı kötü amaçlı yazılımlardan korunmalarını sağlamak için korumalarımızı sürekli geliştiriyoruz. Kaynak kodlarımızı paylaşarak, saldırılara karşı savunma tekniklerini daha güvenli bir mobil ekosisteme katkıda bulunmasını sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Github’da kaynak kodları yayınlanan ProtonMail iOS uygulamasının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.