PS Plus Temmuz oyunları açıklandı! Oyunlar pek iç açıcı değil!

PS Plus Temmuz oyunları açıklandı! Oyunlar pek iç açıcı değil!

PS Plus

PlayStation 4 sahiplerinin merakla beklediği PS Plus Temmuz oyunları belli oldu. PlayStation 10. yıla yakışmayan oyunlar veriyor.

PlayStation tam 10 yıl önce Temmuz ayında PS Plus sistemini tanıtmıştı. PlayStation 3 döneminde online oyun oynamak için kullanılan bu sistem, çok tepki topladığı için yeni bir çözüm ile karşımıza çıkmıştı. PlayStation cephesi PS Plus’ı kullananlara her ay ücretsiz oyun dağıtma kararı almıştı. PlayStation 3’ten beri devam eden bu sistem sayesinde PS3, PS Vita ve PS4 oyunları ücretsiz olarak dağıtılmıştı. Şimdilik sadece PS4 oyunlarını ücretsiz olarak sunan PlayStation’ın, bu ay bombayı patlatması bekleniyordu. Ancak açıklanan PS Plus Temmuz oyunları maalesef ki oyuncular memnun etmeyecek gibi görünüyor.

İşte PS Plus Temmuz oyunları 

PlayStation Plus sahiplerine Temmuz ayında, geçtiğimiz aylarda koronavirüs indirimi alan ve 20 TL’ye satılan NBA 2K20, Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration ve Erica oyunları ücretsiz olarak sunulacak. 1 Temmuz’dan itibaren indirime sunulacak olan bu oyunlar maalesef ki PS Plus’ın 10. yılına pek yakışmadı diyebiliriz.

PS Plus Temmuz oyunları

Oyuncular bu ay PlayStation cephesinden God of War ve Days Gone gibi sürprizler bekliyordu. Çok değil daha 1 ay öncesinde 20 TL’ye satılan NBA 2K20’yi ücretsiz olarak sunmak biraz hafif kaçmış diyebiliriz.

10. yıla yakışır oyunlar ile karşımıza çıkmayan PlayStation cephesi muhtemelen çeşitli forumlarda eleştiri yağmuruna tutulacak. Ancak yine de ücretsiz olarak sunulan Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration oynamayanlar için oldukça iyi gelecek diyebiliriz.

PlayStation 5’in çıkmasından sonra bir dönem daha desteklenecek olan PlayStation 4, muhtemelen PS3 gibi 3-4 yıl daha PS Plus sisteminden yararlanıp ücretsiz oyunlara kavuşabilecek. Yeni nesile geçmek istemiyor ve PS4’te 5 yıl sonra bile online oyun oynamak istiyorsanız yine aylık veya yıllık üyelik ücretini ödemek zorunda kalacaksınız.

Xbox’ın Game Pass Ultimate servisinin yanında çok zayıf kalan PS Plus için yen bir çözüm PlayStation 5 ile gelecek gibi görünüyor. Umarız PlayStation cephesinden de Game Pass benzeri bir servis gelir ve 500 TL’yi bulan oyun fiyatları karşısında derin bir nefes alabiliriz…

İlgili Haberler

>>PlayStation 5 geriye uyumluluk oyunları nasıl olacak?

>>PlayStation 5 fiyatı ortaya çıktı! Dudaklarınız uçuklayacak!

>>Xbox Patronu PS5’i yorumladı: Biz onlardan çok daha iyiyiz!


CEVAP VER