PS5 Oyunları ve PS5 Tanıtımı Gerçekleştirildi

ps5 oyunları
Google News Abone Ol

Sonunda beklenen gün geldi. Sony PS5 oyunları ve PS5 tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtımı yapılan oyunlara ilişkin tüm detaylar haberimizde!

Koronavirüs nedeniyle daha önceden duyurusu yapıldığı üzere sunum kaydedilmiş görüntüler üzerinden gerçekleştirildi. Sony ilk olarak PlayStation’ın tarihi geçmişine yönelik kısa bir video yayınladı. Sonrasında ise bizleri uzun bir GTA V videosu karşıladı. Az da olsa bir kesim GTA VI’nın duyurusunun yapılabileceğini bekliyordu. GTA V’e ilişkin gösterilen video da, bir an olsun takipçilerin heyecanını artırmayı başardı. Ancak sonrasında ilk olarak PS3 jenerasyonu için yayınlanan GTA V’in PS5 platformuna da geleceğinin duyurulması tüm bu beklentileri boşa çıkardı. Evet arkadaşlar GTA V’i, tabii dilerseniz, PS5’te de oynayabileceksiniz.

PS5 Oyunları Harika Görünüyor!

Duyurusu beklenen bir başka yapım ise yeni bir Spider-man oyunuydu. Neyse ki Sony bu sefer beklentileri boşa çıkarmadı ve Spider-man Miles Morales oyununu duyurdu. Kısa bir video eşliğinde duyurulan oyunda, fragmandan gördüğümüz kadarıyla oyuncular Peter Parker yerine, Spider-man multi evreninin yükselen yıldızı Miles Morales’i kontrol edecekler.

Duyurusu gerçekleştirilen bir diğer yapım ise Gran Turismo 7 oldu. Gran Turismo için oynanışa ait içerikler de paylaşılırken, serinin yeni oyunu da önceki yapımlar gibi gerçekçi sürüş dinamikleri ve etkileyici grafikleri ile adından söz ettireceğe benziyor.

ps5 oyunları

PlayStation platformuna özel yapımlardan bir diğeri olan Rachet and Clank serisi de PS5’te geri dönüyor. Rachet and Clank Rift/apart için de oyun içi görüntüler yayınlandı. Aksiyon hız kesmeden devam et

Project Athia bana kalırsa tanıtılan oyunlardan en dikkat çekenlerinden biriydi. Oyun videoda gösterilen kalitede olursa hem grafikleri, hem içinde geçtiği dünya kurgusu, hem de sunduğu aksiyonu ile şimdiden PS5 platformuna damga vuracağını söyleyebiliriz.

ps5 oyunları

Tanıtılan bir diğer yapım olan Stray’de ise, oyun içi görüntü sunulmadı. Yayınlanan videoda bir kedi ön plana çıkartılmış. Tahminime göre oyuncular yapımda bir kediyi yönetecek.

Tanıtılan Oyunlar Arasında Tanıdık Simalar da Var!

Returnal ise karanlık atmosferi ve uzay teması ile dikkat çekti. Oyunda RPG ögeleri var mıdır bilmiyorum ancak şu haliyle, izlediklerim bana biraz Mass Effect’i hatırlattı diyebilirim. Ancak Returnal, Mass Effect’ten çok daha aksiyon yüklü bir yapım gibi görünüyor.

ps5 oyunları

Sackboy A Big Adventure ve Oddworld Soulstorm ise tanıtılan PS5 oyunları arasında side scrolling platform tarzıyla farklılaşıyor. Sackboy A Big Adventure seriden alışkın olduğumuz renkli dünya yapısını korurken, Oddworld Soulstorm ise bizlere bir o kadar karanlık bir dünya sunacağa benziyor. Özellikle PSVR’ın en başarılı yapımlarından biri olan Astro da geri dönüyor. Astro’s Playroom duyurulan PS5 oyunları arasında yerini almış.

Kena Bridge of Spirits ise fantastik ögelerle bezenmiş bir başka tanıtılan oyun. Oyun için yayınlanan videoya bakarsak, yeşile ve doğaya doyacağız. Oyunun grafikleri bana daha ziyade Fable serisini hatırlattı. Yapımcular gerçekçi grafikler yerine oyunculara yumuşak bir dünya yapısı sunmayı tercih etmişler.

Destruction Allstars oyunu ise kafa dağıtmak için tasarlanmış bir yapım gibi görünüyor. Tür olarak araba yarışı kategorisine sokabileceğimiz oyunu diğerlerinden farklı kılan ise arabaların birbirlerini yok etmeleri. Yani adından da anlaşılacağı üzere oyunda yıkım ve kaos hakim olacak.

Bu gece ilginç PS5 oyunları da tanıtıldı. Bu oyunlardan en ilginç olanlarından biri ise şüphesiz Ghostwire Tokyo oyunu. FPS yapımında Tokyo’yu hayaletlerden/iblislerden kurtarmaya çalışacağız. Tokyo’ya ne olduğu konusu ise şimdilik gizemini koruyor.

Sony CEO’su Playstation 5 Fiyat Stratejisini Açıkladı

Bir diğer FPS oyunu ise Deathloop. Aksiyon yoğunluklu olacağa benzeyen oyun için yayınlanan kısa videoda oyunun konusu ile ilgili pek bir ipucu gösterilmemiş.

Uzay temalı bir başka oyun ise Pragmata. Ancak oyun için yayınlanan fragman yapım hakkında bizlere pek fazla bilgi sunmuyor. Buna karşın potansiyeli yüksek bir oyun gibi göründüğünü itiraf etmeliyim.

Gecenin Kapanışında PS5 Sürprizi!

Tanıtılan PS5 oyunları arasında Godfall da yer aldı. Bu oyundan da beklenti büyük ve gördüğümüz kadarıyla Godfall bu beklentileri karşılayacak.

PS5 için duyurusu beklenen bir başka yapım ise Horizon Zero Dawn’dı, ancak yapımcılar sürpriz yaparak Horizon II Forbidden West’i duyurdular. PS4 platformuna damga vuran Horizon bu sefer de şüphe yok ki yeni oyunu ile PS5’i fethedecek.

Duyurusu gerçekleştirilen diğer PS5 oyunları ise Goodbye Volcano High, Jett The Far Shore, Hitman III, Little Devil Inside, NBA 2K21, Bugsnax, Demon’s Souls ve Village Resident Evil oldu.

Gecenin sonunda ise PS5’de oyuncuların karşısına çıktı. Videoya göre PS5 dijital versiyon ve klasik versiyon olarak satışa sunulacak. Klasik versiyonda DVD okuyucusu da bulunurken, dijital versiyon olarak gösterilen konsolda ise DVD okuyucusu görünmüyor. Versiyonlar arası başka farklılıklar olup olmadığı ise videoda açıklanmadı.


CEVAP VER