PUBG Lite Hizmeti Sona Eriyor: Kesin Bitiş Tarihi Belli Oldu

Akıllı telefondan PlayStation oynamak

PUBG Lite hizmeti en çok dikkat çeken çalışmalar içerisinde yer alıyordu. Oyun dünyasını alt üst eden PUBG alt düzey versiyonu ile birlikte büyük beğeni toplamıştı. Şimdi ise Lite hizmetini tamamen bitiriyor.

Oyun dünyası özellikle şu dönemlerde kıpır kıpır. Birçok kişi evde kalmanın verdiği geniş zaman aralığını oyun oynayarak doldurmaya çalışıyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds bunlar içerisinde belki de en fazla dikkat çekenlerden birisi. Ancak oyunun çok önemli bir handikapı var. Diğer oyunlarla kıyaslandığında ciddi bir sistem gereksinimi talep ediyor.

Dünyanın en çok tutan oyunları genellikle yüksek sistem gereksinimlerine sahip. Elbette PUBG bu konuda adeta zirvede diyebiliriz. İşte tam da bu nedenle uygulamanın daha düşük sistem gereksinimi talep eden bir versiyonu üretildi. PUBG Lite olarak bilinen bu yeni versiyon ne yazık ki yavaş yavaş hayatımızdan çıkıyor.

PUBG Lite hizmeti tamamen bitirilecek

Oyuncuların uzun bir süre kopamadığı bu oyun ne yazık ki artık düşük versiyon olarak hizmet vermeyecek. Özellikle pandemi sürecinde boş vakit doldurmanın önemli bir yöntemi haline gelen PUBG gibi oyunlar yüksek sistem gereksinimlerine dönüyor. Buna göre bu hizmetin 29 Mayıs 2021 tarihinde oyuncu desteği sunmayacağı ifade edildi.

PUBG Lite hizmeti

Şirket tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili net bir bilgi verilmedi. Sadece bu hizmetin sonlandırılacağı söylendi. şimdilik neden bu oyunu kaldırmak istedikleri net değil. Ancak ortaya bazı tahminler atılıyor. Kimileri şirketin düşük sistem gereksinimleri ile anılmak istemediğini söylüyor. Yani oyunun kendi orjinal kalitesinde oynanılması gerektiği düşünülüyor.

PUBG oyunu kaldığı yerden devam edecek

Lite versiyonun kaldırılmasından sonra bazıları mevcut PUBG oyununun silinip silinmediğini merak ediyordu. Şirket muhtemelen uzun bir süre daha bu oyunu devam ettirecek. Böyle kült oyunlar genellikle uzun yıllar oynanmaya devam ediyor. Bu nedenle herhangi bir kaldırılma durumu söz konusu değil.

PUBG Lite ile ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Epic ve Apple Arasındaki Dava App Store’un Çalışma Modelini Değiştirecek

>> Steam’in devasa Altın Hafta indirimi, karantinada oyun severleri meşgul etmek için dövüş oyunları ve DLC’ler gibi büyük indirimler sunuyor, ayrıca Streets of Rage 4 de indirimde