Çalışma izni belgesi almanın en kısa yolu: Bu aşamaları takip edin

İkinci El Telefon Alırken

Çalışma izni belgesi bugünlerde en fazla araştırılan konular içerisinde yer alıyor. Bildiğiniz üzere tam kapanma nedeniyle neredeyse kimsenin dışarı çıkmasını istemiyorlar. Ancak çalışma izni ile ilgili bir belgeye sahip olanlar bundan muaf olabiliyor.

Türkiye’de pandemi nedeniyle çok ciddi bir vaka artışı yaşandı. Üstelik bu artışın durdurulamayacak seviyeye gelmesi yeni kararların alınmasına neden oldu. Bu kararlardan ilki tam kapanma oldu. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamalarda sokağa çıkma yasakları güçlü bir şekilde başlatıldı. Buna göre marketler bile sıkı denetim altında olacak.

Açıklanan kısıtlama kurallarında birçok işyerinin kapalı kalacağı ifade edildi. Ancak kritik alanlarda çalışanların durumu biraz daha farklı olacak. Onlar çalışma izni ile alakalı belge almaları halinde tüm kısıtlamalardan muaf tutulacak.

Çalışma izni belgesi nasıl alınabilir?

Bu belgeyi almak için yapmanız gerekenler son derece basit. Öncelikle iş yerinden bir belge alabilirsiniz. Bu yapabileceğiniz birinci yöntem. Klasik metod olarak ifade edilen bu yöntemde işyerinden alınan herhangi bir belge sizi kısıtlamalardan muaf hale getirebilir.

Çalışma izni belgesi

Uygulayabileceğiniz ikinci yöntem ise e-devlet üzerinden belge almanızdır. Kısıtlamalardan muaf olduğunu göstermek isteyenler e-devlet üzerinden çalışma izni belgesi alabilir. Bunu yapmak için e-devlet sistemine girdikten sonra çalıştığınız yer ile ilgili döküman çıkarabilirsiniz. Böylece çalışma izni belgeniz olur.

Tam kapanma kararları sıkı bir şekilde denetlenecek

Bakanlıklar tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa tam kapanma ile ilgili tüm kısıtlamalar denetlenecek. Yani bu konuda herhangi bir taviz verilmeyeceği ifade ediliyor. Sosyal medyada tam kapanmaya uyulmadığı söyleniyordu. Özellikle trafikteki araç sayısının çok olması bunun en önemli kanıtları içerisinde yer alıyor. Ancak polis kontrol noktalarının artırılması denetlemelerin sıkı hale geleceğini gösteriyor.

Şimdilik tam kapanmaya uyum sağlanması için süre tanınıyor. Muhtemelen çok kısa bir süre içerisinde çalışma izni belgesi olmayanlara ek cezalar kesilebilir. Yukarıda anlatıldığı şekilde izin belgenizi alarak bu cezalardan kurtulabilirsiniz. Konuyla ilgili aklınıza takılan soru işaretlerini yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Aşısı Olanların Dikkat Etmesi Gereken Önemli Bir Risk Ortaya Çıktı

>> Bill Gates Komplo Teorilerine Bir Yenisi Daha Eklendi: Bu Sefer Komplo Merkezi Türkiye