Qualcomm Yakında Yeni İşlemcisini Tanıtıyor: Android’in En Güçlüsü!

Qualcomm

Qualcomm, önümüzdeki günlerde hem orta segmentin üst basamaklarına hitap edecek, hem de piyasanın en güçlüsü olmayı hedefleyen iki işlemcisini tanıtacak. İşte yeni işlemciler hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Qualcomm’un bir süredir Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisi ile alakalı ortaya çıkan söylentiler mevcut. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Snapdragon 8 Gen1 yongasının rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü tanıtımının üstünden aylar geçmesine rağmen, hala en güçlü Android yongası olarak anılıyor. Her ay AnTuTu tarafından paylaşılan ‘En Güçlü Android Akıllı Telefonlar’ sıralamalarında ilk 10’a giren tüm modellerin 8 Gen 1 yongasına sahip olduğunu görüyoruz.

En yakın rakibine dahi performans konusunda açık ara fark atan işlemcinin selefi yolda. Bununla beraber orta segmentin üst basamaklarına hitap eden akıllı  telefonlarda sıklıkla kullanılması beklenen Snapdragon 7 Gen1 işlemcisi hakkında da ortaya çıkan ayrıntılar mevcut. İşte önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan, orta ve üst segmente hitap edecek olan Snapdragon 8 Gen 1+ ve 7 Gen 1 işlemcileri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Qualcomm Yakında Yeni İşlemcisini Tanıtıyor: Android’in En Güçlüsü!

İddialara göre 20 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan etkinlik, Çin’de gerçekleşecek. Qualcomm tarafından düzenlenen etkinlikte, hangi işlemcilerin tanıtılacağı resmi olarak belli değil. Fakat iddialara göre Snapdragon 7 Gen1 ve 8 Gen1+ işlemcileri kullanıcıların beğenisine sunulacak. 7 Gen1 işlemcisi, daha çok orta segmentte satışa sunulan performans odaklı akıllı telefonlarda kullanılacak. Söz konusu etkinlikte en çok beklenen yonganın ise 8 Gen1+ olduğu söyleyebiliriz.

Snapdragon 8 Gen1+

Piyasada en güçlü işlemci olarak görülen 8 Gen1 yongasına göre bile %30 daha iyi performans göstermesi beklenen işlemciyi kullanacak ilk akıllı telefon hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat 7 Gen1 işlemcisinin kullanılacağı ilk akıllı telefonun, Oppo Reno 8 Pro olacağı iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni işlemciler ve bu işlemcilere sahip olacak ilk akıllı telefonlar hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>>Windows ve Mac Bilgisayarlarda Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?

>> Yeni Oppo Reno8 Serisine Hazır Mısınız? İşte Tarih!