Realme 10 İçin Tarih Verildi! Terminator Telefon

Realme 10 akıllı telefon, yakın zamanda teknoloji severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ürünle ilgili yayınlanan bir teaser görselde, “Terminator” teması kullanılmış. Bu da akıllara, herhalde çok güçlü bir telefon düşüncesini getiriyor. Peki gerçekten öyle mi? Detaylara birlikte bakalım.

Realme 10 akıllı telefon, 9 Kasım tarihi itibarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Ürünün hem 4G hem de 5G olmak üzere 2 farklı bağlantı seçeneğiyle satışa sunulması bekleniyor. Yetkililer, bu ürünün rekabette yeni bir sayfa açacağını belirtiyor.

Peki Realme 10 4G akıllı telefonun şu an bahsi geçen dikkat çekici özellikleri neler?

Ürün, 6.5 inç değerde ekrana sahip olacak. Amoled teknolojisinin kullanılacağı bu ekran, FHD+ çözünürlükle gelecek. Ayrıca 90Hz ekran tazeleme değeri olacak ve bu, görsellik faktörünün ön planda olduğu içeriklerin daha akıcı detaylarla sunulmasına yardımcı olacak. Günümüzde çoğu üst seviye telefonda benzer tercihlerin kullanıldığını görüyoruz. Yani bu tarafta pek yeni bir şey yok.

Realme 10 İçin Tarih Verildi! Terminator Telefon

Cihazın kullanacağı çipset ise, büyük ihtimalle Helio G99 olacak. 6nm olarak üretilen ve yüksek oyun performansına odaklı çalışabilen bu çipset, bünyesinde 4G bağlantı, 120Hz ekran tazeleme değeri ve 108MP ana kamera desteği gibi özellikleri barındırıyor. Tabii Realme 10 telefonda 90Hz tazeleme değeri olduğunu tekrarlayalım. Kamera tarafında da 50+2MP’den oluşan farklı bir çözüm var.

Realme 10 telefonun 4G’li versiyonu, 4/8GB LPDDR4X RAM ve 128/256GB dahili depolama seçeneklerini de kullanıcılara sunacak.

Peki ya Realme 10 5G tarafında öne çıkan detaylar neler?

5G’li versiyonun yanında bir de 5G Pro+ modelinden bahsediliyor. Bu iki modelde de MediaTek’in Dimensity 1080 çipseti kullanılabilir. Bu çipset, 4K HDR video kayıtları yapabilmenize dahi imkân sunuyor ve 200MP değerde ana kamera imkânı sunabiliyor. 6nm olarak üretilen çipset, 2.6GHz çalışma hızına erişebiliyor ve görüntüleme tarafında 120Hz tazeleme sunabiliyor.

5G’li Realme 10, 6.7 inç ekranla gelebilir. Bu ekranın 1,080 x 2,412 çözünürlük sunacağı ve pil tarafında da hızlı şarj destekli 5000mAh kapasitenin olacağı bildiriliyor.

Tüm ürünlerde Realme UI 3 arayüzlü Android 12 işletim sisteminin kullanılabileceğini de ekleyelim.

Yeni detaylar oldukça paylaşacağız.

İlgili Haberler:

>> Konserlerde Telefon Kullanımı: Çoğu Kullanıcı Endişe İçinde! Ya Siz?