Realme 10’un Pek Çok Önemli Özelliği Kesinleşti!

Realme 10 serisinin resmi olarak görücüye çıkmasına çok az bir süre kaldığı bildiriliyor. Bu esnada, firmanın üst düzey yöneticilerinden Madhav Sheth, cihaza dair pek çok özellik hakkında bilgi verdi ve heyecan düzeyini yükseklerde tutmasını bildi. İşte o detaylar…

Realme 10 serisi, bir aksilik olmazsa 9 Kasım itibarıyla resmen görücüye çıkacak ve tüm detayları teknoloji severlerle paylaşılacak. Resmi etkinliğe günler kala, Madhav Sheth’ten bazı heyecan verici açıklamalar geldi. Buna göre…

Realme 10’da MediaTek’in Helio G99 çipsetini göreceğiz. 6nm üretim süreciyle hazırlanan bu çipset, 4G bağlantı destekli telefonlarda, oyunlarda yüksek performans sunmayı amaçlıyor ve düşük güç tüketimini de beraberinde sunuyor.

Sheth’in belirttiğine göre, RAM tarafında da 16GB değeri olacak, ama… Bu RAM değerinin 8GB’ı donanımsal, 8GB’ı da kullanılan disk kapasitesiyle orantılı olarak sanal destek anlamında sunulacak.

Realme 10'un Pek Çok Önemli Özelliği Kesinleşti!

Realme 10, yarım saatte yarı yarıya şarj olabilecek

Kameralar tarafına gelelim. 50MP değerde ana kameradan ve ön tarafta da 16MP selfie kameradan bahsedildi. Evet, bu da kesin bir bilgi.

Ve gelelim pil tarafına. Üst düzey yönetici, 5000mAh pil değerinin olacağını doğruladı. Üstelik, hızlı şarj desteği de olacak. Realme 10 serisinde 33w hızlı şarj desteği olacak. Ürünün 0’dan %50’ya yaklaşık yarım saatte şarj olabileceği belirtiliyor.

Tabii başta “Realme 10 serisi” ibaresini kullanmıştık. Muhtemelen birden fazla telefon tanıtılacak ve haliyle diğer modellede farklı, daha üst seviye detaylar da olabilir.

Söylenti boyutundaki detayları da sıralamak gerekirse… Örneğin, 5G’li modelden de bahsediliyor

Telefonun 5G’li versiyonunu da olacağı konuşuluyor. Ayrıca, 5G Pro+ modelinden debahsediliyor. Bu iki modelde de MediaTek’in Dimensity 1080 çipseti kullanılabilir. Bu çipset, 4K HDR video kayıtları yapabilmenize dahi imkân sunuyor ve 200MP değerde ana kamera imkânı sunabiliyor. 6nm olarak üretilen çipset, 2.6GHz çalışma hızına erişebiliyor ve görüntüleme tarafında 120Hz tazeleme sunabiliyor.

5G’li Realme 10, 6.7 inç ekranla gelebilir. Bu ekranın 1,080 x 2,412 çözünürlük sunacağı ve pil tarafında da hızlı şarj destekli 5000mAh kapasitenin olacağı bildiriliyor.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Nokia’dan Yeni Telefon! Nokia 2780 Flip