Realme 240W Hızlı Şarj Üzerine Çalışıyor!

Realme 240W

Realme 240W şarj desteğine sahip akıllı telefonunu yakında kullanıcıların beğenisine sunacak. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Yakında Realme tarafından piyasaya sürülmesi beklenen GT Neo 5, 240W’lık hızlı şarj desteği sayesinde dakikalar içerisinde şarj olacak.

Realme 240W Hızlı Şarj Üzerine Çalışıyor!

Geçtiğimiz günlerde markanın yüksek hızlı şarj üzerinde çalıştığına dair sızıntılar mevcuttu. Fakat söz konusu teknolojinin kullanılacağı ilk telefon hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyordu. İddialara göre Realme 240W şarj hızını bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonda piyasaya sürecek 240W şarj gücüne sahip adaptör sayesinde akıllı telefonları 10 dakikadan daha kısa bir sürede şarj etmek mümkün hale gelecek. Tabii ki bu teknolojinin özellikle kullanım açısından çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Realme 240W

Peki şarj döngüsü tarafında herhangi bir zararı var mı? İddialara görevi 1600 şarj döngüsüne kadar %80’lik bir koruma sağlıyor. Örneğin telefonunuzu 1600 kez şarj etseniz dahi pil sağlığınızın %80’ini korumaya devam edeceksiniz. Tabii ki yavaş şarj olan telefonlarda bu sorun daha da az yer alacaktır. Yani hızdan kazanmak için pil sağlığından feragat etmek gerekecek. Tabii ki hızlı şarj teknolojisi yeni yeni karşımıza çıkan bir teknoloji olduğu için bazı eksiklikler olması gayet normal. Bu yüzden önümüzdeki yıllarda bu sorunun daha da kusursuz bir şekilde çözelim çözüleceğini düşünülüyor.

İlgili Haberleri

>> Asus, Oled Ekranlı Xbox Gamepad’i Yaptı: ROG Raikiri Pro! İşte Detaylar