Haftalık Telefon Haberleri (30 Aralık 2022-6 Ocak 2023)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (30 Aralık 2022-6 Ocak 2023)

Realme 10 Serisi Yakında Türkiye’ye Geliyor!

Realme 10

9 Ocak tarihinde Hindistan’da piyasaya sürülecek olan modellerin fiyatları hakkında da ortaya çıkan sızıntılar mevcut. İddialara göre MediaTek imzası taşıyan Helio G99 yonga seti ile gelen modelin 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile geleceği kesinleşti. Söz konusu modelin Türkiye’ye gelecek olan versiyonunda da aynı varyantın giriş yapması bekleniyor.

Snapdragon 8 Gen 3 Yongası Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!

Snapdragon 8 Gen 3

Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdraogn 8 Gen 3 yonga seti hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Söz konusu yonga setinin TSMC ve Samsung ortaklığı ile tedarik edilmesi bekleniyor. Aynı zamanda Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinin 3 nm üretim sürecinden geçeceğine dair de ortaya çıkan iddialar mevcut. Bu sayede seriye ait önceki işlemcilere göre daha verimli bir yonga setinin bizleri karşılaması bekleniyor.

Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Piyasaya Sürüldü: Yakında Türkiye’de!

Redmi 12C

Ön panelini incelediğimizde 6.71 inçlik bir ekrana sahip olan modelin damla çentikli bir ekran tasarımından yararlandığını görmekteyiz. Söz konusu modelin fiyat etiketine benzer fiyatlarda sunulan telefonların tasarımlarını incelediğimizde özellikle çerçeve tarafında daha kalın çerçeveler görmekteydik. Fakat Redmi, 12C modeli ile birlikte uygun fiyat bandında bile ince çerçeve tasarımını yakalamayı başarmış durumda.

Samsung Galaxy A54 Premium Tasarımıyla Ortaya Çıktı!

Galaxy A54

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntıları incelediğimizde ön panelinde damla çentikli ekran tasarımı yer alıyor. Bu tasarımda en çok dikkat çeken detayın ise tıpkı üst segment modellerde olduğu gibi ince çerçevelerin yer aldığı görüyoruz. 120 Hz tazeleme oranına sahip 6.5 inçlik ekran ile gelecek olan modelin, kamera tarafında da ortaya çıkan teknik özellikleri mevcut.

Oppo Find X6 Pro Kamera Canavarı Olacak!

Oppo Find X6 Pro

Oppo Find X6 Pro modelinin kamera tarafında bir hayli başarılı olacağına dair söylentiler bulunuyordu. Fakat teknik tarafta sunduğu özellikler hakkında ortaya çıkan herhangi bir ayrıntı bulunmuyordu. Sonunda söz konusu modelin kamera özellikleri ortaya çıktı. İddialara göre Oppo Find X6 Pro modeli arka tarafında üçlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak. İlk olarak ana kameranın 50 MP çözünürlüğünde olacağını biliyoruz. Bu kamera, daha önce Xiaomi 12S Ultra modelinde görülmüştü. 1” sensör ile gelen model, f/1.8 diyafram açıklığına sahip.

Moto E13 Görselleri Sızdırıldı: Giriş Segmentte Rakip Tanımaz!

Moto E13

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, arka paneline dair biçiminde konumlandırılmış tekli kamera kurulumu yer alıyor. Alt daireye yerleştirilmiş LED flaşın yanındaki AI yazısı ise yapay zeka yazılımı ile desteklenmiş bir kameraya sahip olduğunu işaret ediyor. Cihazın kameraları hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmasa da teknik tarafta sızdırılanlar mevcut.

İlgili Haberleri

>> Asus, Oled Ekranlı Xbox Gamepad’i Yaptı: ROG Raikiri Pro! İşte Detaylar