Asus, Oled Ekranlı Xbox Gamepad’i Yaptı: ROG Raikiri Pro! İşte Detaylar

Asus, Xbox konsolları için lisanslı yeni bir gamepad geliştirdiğini duyurdu: ROG Raikiri Pro. Bu kontrolcü, bünyesinde dahili Oled ekrana ve tri-mode bağlantı özelliğine de sahip. Tabii dahası da var. İşte detaylar.

Asus, CES kapsamında yeni ürünlerini görücüye çıkarıyor. Bu ürünler arasında, özellikle oyun severler için dikkat çekici örneklerden bir tanesi, lisanslı Xbox gamepad’i ROG Raikiri Pro. Zira bu ürünün üzerinde dahili Oled ekran ve bir de tri-mode bağlantısı var.

ROG Raikiri Pro, bünyesinde bir ilki taşıyor diyebiliriz. Zira bu gamepad, Xbox konsollarına üç farklı yöntemle bağlanabiliyor, evet:

İsterseniz Bluetooth aracılığıyla bağlayın,
İsterseniz 2.4GHz düşük gecikmeli kablosuz bağlantı ile eşleştirin,
İsterseniz de Type-C kablo aracılığıyla bağlantı sağlayın.

Asus’tan Oled ekranlı, özelleştirilebilir bir Xbox gamepad’i: ROG Raikiri Pro

Ürün, Xbox lisanslı olsa da, PC tarafında da sorunsuz çalışıyor. Gamepad’in bünyesinde yer alan dahili 1.3 inç değerdeki Oled ekran, size farklı animasyonlar, kalan pil ömrü ve mikrofon durumu hakkında detayları gösterebiliyor.

ROG Raikiri Pro’da ESS DAC özelliği de mevcut. Ayrıca favori kablolu kulaklığınızı bağlayabilmeniz için 3.5mm bağlantı noktası ve kapatma tuşu da bulunuyor.

Tabii ki gamepad’teki tuşları yeniden programlayabilir, tetik tuşlarının hassasiyet seviyesini ayarlayabilir ve farklı trigger modlarını aktifleştirebilirsiniz. RGB sistemini de özelleştirebilir, favori renklerinizi atayabilirsiniz. Yani eğer bu ürünü alırsanız, bu bahsettiklerimizi yapabilecek, deneyimleyebileceksiniz.

Asus, Oled Ekranlı Xbox Gamepad'i Yaptı: ROG Raikiri Pro! İşte Detaylar
ROG Raikiri Pro

Ve evet, PC’de de çalışıyor demiştik ya, PC tarafı için Armoury Crate PC adı verilen ücretsiz bir programı da var. Bu program aracılığıyla çeşitli özelleştirmeler ve tuş düzenlemeleri yapabileceksiniz.

Açıkçası ürünün titreşim modu var mı ve RGB aydınlatma sistemi açık ve kapalıyken tek şarj ile kaçar saatlik deneyimler sunabileceğini merak ediyoruz.

Ürünün ne zaman satışa sunulacağı ve nasıl bir fiyat etiketi olacağı henüz belli değil, ama bu yılın ilk çeyreği itibarıyla satışa sunulması bekleniyor.

Gamepad ile oyun oynamayı seviyor musunuz? Biz, özellikle futbol ve dövüş türü oyunların gamepad ile daha rahat oynandığını düşünüyoruz.

Cihaz hakkında yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Nvidia’dan Sonra Şimdi de AMD’nin Başı Dertte! Ekran Kartı Alacaklar Dikkat!