Realme 9 5G, Ekranından Tavşan Çıkaracak!

Realme, halihazırda 9i ve iki tane de Pro modelini tanıtmıştı, ama bir yandan da gözler vanilla Realme 9 ‘da. Endüstri kaynaklarından gelen bilgiler, ürünün 5G sürümünde dikkat çekici bir özelliğinin daha olacağı yönünde.

Yeni Realme 9’da 4G ve 5G olmak üzere iki versiyon olması bekleniyor. 5G bağlantı teknolojisine sahip olan model, aynı zamanda görüntüleme kalitesiyle de adından sıklıkla söz ettirebilir. Zira 91mobiles sitesine yakın endüstri kaynakları, 5G’li modelin ekranının 144Hz tazeleme değeriyle geleceğini ifade ediyor. Bunun anlamı, izlenen filmler ve oynanan oyunlarda çok akıcı detaylar ve net görüntü kalitesinin sunulabilecek olması.

Günümüzde çoğu akıllı telefonda 60Hz tazeleme değerini görüyoruz, ki bu da standart denebilir. Bazı modeller, 90Hz tazeleme değeri sunarak daha iddialı konumda yer alıyor. Amiral gemisi olarak nitelendirilebilecek az sayıdaki modelde ise, 120Hz değerini de görebiliyoruz. Tabii 144Hz gibi bir değer çok yüksek ve şu an için böyle bir değerle karşılaşabilecek olmak gerçekten heyecan verici. Bu, özellikle mobil oyun tutkunlarının ilgisini çekecektir.

Realme 9 5G, Ekranından Tavşan Çıkaracak!

Bu arada, gelişmiş HDR desteği de sunması beklenen ekranın panel teknolojisinin IPS LCD olması bekleniyor. Evet, muhtemelen OLED teknolojisi kullanılmayacaktır ve bu da fiyat faktörünü bir nebze düşürebilir.

Daha önce gelen bilgilerde, Realme 9 ‘un Dimensity 810 5G çipsetiyle geleceği belirtilmişti. RAM ve depolama tarafında en az 6GB ve 128GB değerlerinden söz ediliyordu ve pil tarafında da 5000mAh pilden bahsediliyordu.

Telefon, muhtemelen birden fazla RAM ve depolama seçeneğine sahip olacaktır. Ek olarak, pil tarafında hızlı şarj desteği, kablosuz şarj desteği ve ters şarj özelliği gibi detaylar da olabilir.

Kameralar hakkında henüz konuşulmasa da, arka tarafta yapay zekâ destekli en az üçlü kamera sistemi olabilir. Ön tarafta tek kamera ve ekran flash’ı desteğiyle kaliteli video ve selfie görsellerin çekilmesi mümkün olabilir.

Realme 9 hakkında yeni detaylar oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şüphesiz Realme, son yılların en başarılı akıllı telefon markalarından bir tanesi ve ülkemizde de güzel bir ilgiyle karşılaşıyor.

İlgili Haberler

>> Osom OV1: Seramik ve Paslanmaz Çelikten Yapılmış Bu Telefonu Görmelisiniz!