Osom OV1: Seramik ve Paslanmaz Çelikten Yapılmış Bu Telefonu Görmelisiniz!

Essential PH-1 akıllı telefonu hazırlayan ekip, son dönemde yine ilgi çekici ve gizliliğe önem veren bir telefon modeli üzerinde çalışıyor: Osom OV1. MWC 2022’de gelen bilgiler, bu ürünün çıkış tarihinde biraz gecikme yaşanacağını gösteriyor. İşte detaylar.

Osom OV1, “özel” bir akıllı telefon olarak hazırlanıyor. “Özel” derken ne demek istiyorsunuz derseniz, hemen açıklayalım. Ürün, paslanmaz çelik çerçeve ve arka yüzeyinde de seramik tasarım malzemesiyle kaplı olarak gelecek. Bu, hem premium bir görüntü oluşturacak hem de diğer pek çok telefona kıyasla daha farklı deneyimler sunabilecek.

Cihazı özel kılan bir diğer detay ise, diğer Android telefonlara kıyasla “gizlilik” faktörüne daha fazla önem veriyor olması. Şöyle ki, üründeki yazılımsal sistem, her uygulamanın ne zaman ve hangi konularda izin talebinde bulunduğunu size bildirecek ve siz de ona göre hareket edebileceksiniz.

Öte yandan, ürünün beraberinde gelen Type-C şarj ve veri aktarım kablosunda da özel bir yapı olacak. Örneğin, bu kabloyu kullanarak ürünü şarj etmek isterseniz, telefonun ekranına gelen seçeneklerden bunu işaretleyebilecek ve o an cihazdaki verilere erişimi tamamen kapatabileceksiniz. Firma, bu kabloyu telefondan bağımsız olarak da satışa sunma düşüncesine sahip.

Osom OV1: Seramik ve Paslanmaz Çelikten Yapılmış Bu Telefonu Görmelisiniz!

Bundan birkaç ay sonra hakkında ilk bilgiler ve fotoğraflar gelen ürün, normal planlar çerçevesinde 2022 Yaz döneminde satışa sunulacaktı. Firmanın kurucusu ve CEO’su olan Jason Keats ise, MWC 2022’de Tech Crunch ile yeni bilgiler paylaştı ve ürünün yılın son döneminde satışa sunulmak üzere ertelendiğini belirtti.

Osom OV1, muhtemelen Qualcomm’un güncel çipseti Snapdragon 8 Gen 1’in daha gelişmiş bir versiyonuyla satışa sunulacak. Yetkililer, bu telefonun 1000 doların altında bir maliyetle satışa sunulmasını hedefliyor, ama Qualcomm’un en güncel çipsetinin maliyetini göz önüne alınca, bunu başarabilirler mi şu an merak konusu.

Osom OV1 hakkında biraz daha bilgi paylaşmamız gerekirse…

Osom OV1, Corning’in en güncel ekran koruma teknolojisi Gorilla Glass Victus’a sahip olacak. Kamera tarafında, ana kamera sisteminin 48+12MP olmak üzere dual sistemden oluşacağı belirtiliyor. Sensörler de Sony’nin hazırladığı sensörler olacak ve ön tarafta da 16MP selfie kamera konumlandırılacak.

Pil konusunda, bir günü rahatlıkla geride bırakabilecek bir kapasitenin olacağı söylenirken, renk seçenekleri tarafında da siyah, beyaz ve çok renkli bir tasarım olacağı belirtiliyor.

İlgili Haberler

>> Poco X3 Pro Samsung Galaxy M52 5G Karşılaştırması: İki Canavar Karşı Karşıya!