Realme 9 Pro Fotoğrafları ve Özellikleri Göründü


Şu sıralar Realme’nin Realme 9 ailesine dair kapsamlı bir duyuru yapması bekleniyor, ama bekleyiş sürerken bir yandan sızıntı bilgiler de gelmeye devam ediyor. İşte Realme 9 Pro ‘ya ait olduğu belirtilen görseller ve bazı özellikler.

Realme 9 Pro, Çinli firmanın “9” ailesinin en önemli üyelerinden bir tanesi olacak. İsimdeki “Pro” takısından da anlaşılacağı üzere, üst düzey bir Android deneyimi sunabilmesi muhtemel.

@OnLeaks hesabı, resmi duyurudan önce, daha evvel de diğer pek çok model için yaptığı gibi yine bazı görseller ve bilgileri teknoloji severlere sundu.

Öncelikle Realme 9 Pro ‘ya ait olduğu belirtilen özelliklerden söz edelim…

Realme 9 Pro, 6.59 inç değerde ekranla gelebilir. Ekranda kullanılacak teknoloji ise, muhtemelen OLED olacak. Ekran çözünürlüğü olarak FHD+ değerinden, ekran tazeleme değeri olarak da 120Hz’den söz ediliyor, ki bu cidden önemli bir değer. Özellikle oyun ve video deneyimlerinde akıcı ve net detaylar için önemli. Tabii yoğun kullanıldığı takdirde pil ömründe de ciddi düşüşler yaşatabileceği bir gerçek.

Yetkililer, bu telefonda Snapdragon 695 5G çipsetini kullanmak istiyor. 5G bağlantısının olması güzel, ama haliyle orta seviye bir telefon olduğunu anlıyoruz. Bu da akıllı telefon almak isteyip de çok para vermek istemeyen kullanıcıların tercih edebileceği modellerden biri olabileceği anlamını taşıyor.

RAM tarafında 8GB, dahili depolama tarafında da 128GB değerinden söz ediliyor. microSD kart desteğinin olup olmayacağı belirtilmemiş.

Arkadaki kameralardan da söz edecek olursak, 64+8+2MP dizilim var. 64MP ana kamera, 8MP ultra geniş açılı çekim kamerası ve 2MP kamera da makro çekimler için görev yapacak. Ön taraftaki kameranın da 16MP olduğu söyleniyor.

Realme 9 Pro, 5000mAh pili sayesinde tek şarj ile normal kullanımda 2 günü görebilmenizi hedefleyecek. En azından beklentiler bu yönde. Hızlı şarj tarafında da 33w değeri sunulabilir.

Realme 9 Pro Fotoğrafları ve Özellikleri Göründü

Biraz da görsellerden yola çıkarak değerlendirelim…

Görsellerden yola çıkacak olursak, selfie kameranın telefonun ön kısmında, ekranın sol üst tarafına yedirildiğini görüyoruz. Standart bir “ortaya ufak çentik”yöntemi tercih edilmemiş.

Yine sol tarafta, fiziksel tuşlar konumlandırılmış. Bunlar muhtemelen güç ve ses tuşları ve bu tuşlar genelde sağ tarafa konumlandırılıyor. Gerçi cihazın sağ tarafında da fiziksel tuşa benzer bir detay var, ama bu bir sim kart haznesi de olabilir.

Ürünün arka tarafına geldiğimizde ise, eşine az rastlanır bir kamera dizilimi görüyoruz. Yapay zekâ destekli olması beklenen ve hafif dışa doğru konumlandırılan üçlü kamera sistemi var ve ikisi büyük, bir tanesi de ufak boyutlarda. Tabii flash ışığı da es geçilmemiş.

İlgili Haberler:

>> Instagram Yeni Özellik Testlerine Başladı! Sevindirici Detaylar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here