Realme 9 Pro+ Resmen Geliyor! Bazı Önemli Özellikleri Belli Oldu!

Realme CEO’su Madhav Sheth, bir süre önce kendi Twitter hesabından bir anket paylaşmış ve Realme 9 Pro ile Realme 9 Pro+’ın yolda olduklarını müjdelemişti. Yapılan ankette, teknoloji severlerin en çok beklediği ürün de 9 Pro+ olmuştu.

CEO’nun ardından, şimdi de Realme’nin resmi Twitter hesabında bazı bilgiler paylaşıldı ve Realme’nin ilk “Pro+” modelinin yakın zamanda görücüye çıkacağı belirtildi.

Bu arada, hem CEO’nun Hindistan’ı işaret etmesi hem de paylaşım yapılan şirket sayfasının Hindistan menşeli olması, haliyle bu telefonların bu ülkede satışa sunulacağını gösteriyor. Tabii farklı pazarlarda da satışa sunulmaları muhtemel, ancak şu an için bu tarafta farklı bir bilgi bulunmuyor.

Bu arada, yaptığı sızıntı paylaşımlarla bilinen @OnLeaks hesabı, yakın zamanda Realme 9 Pro+ ve Realme 9 Pro’ya ait olduğu iddia edilen render görseller yayınlamıştı. Bu görselleri de hemen aşağıda görebilirsiniz. İki modelde arka tarafta, yapay zekâ ve flash destekli üçlü kamera sisteminin olması bekleniyor. Yine de, tabii ki kamera detaylarında farklılıklar olması muhtemel.

Realme 9 Pro+ Resmen Geliyor! Bazı Önemli Özellikleri Belli Oldu!

Realme 9 Pro+, kamera tarafında heyecan uyandırabilir

Örneğin, Pro modelde 64MP kamera olması beklenirken, Pro+ modelde de Sony destekli, ultra geniş açılı çekimlere destek veren ve optik sabitleme sistemi bulunan 50MP kameranın kullanılacağı söyleniyor. Daha önce gelen sızıntı bilgilerde, bu kamerada 1/1.56”görüntü sensörü ve f/1.8 açıklık değeri olacağı ifade edilmişti. Yani düşük ışıklı ortamlarda da hızlı ve detaylı sonuçlar verebilir.

Evet, iki telefonda “kamera” tarafında en ciddi farkın bu olması bekleniyor. Bunun dışında, iki telefonda da aynı kamera dizilimi olabilir. Yani 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP derinlik sensörü ve ön tarafta da ekrana yedirilmiş 16MP selfie kamerası.

Realme 9 Pro+ Resmen Geliyor! Bazı Önemli Özellikleri Belli Oldu!

Realme 9 Pro+, çipset tarafında da 9 Pro’yu geride bırakacak

Söylenti detayların devamında, Realme 9 Pro’da 6nm üretilen Snapdragon 695 çipsete, 9 Pro+’ da da yine 6nm üretilen Dimensity 920 çipsetine yer verileceği bildiriliyor.

Ekran tarafına bakıldığında ise, Pro modeli daha avantajlı olabilir. 120Hz tazeleme değeri sunan Amoled teknolojisinden söz ediliyor. 6.59 inç ekran, çoğu kullanıcı için iyi bir detay.

Pro+ modelinde ise, 90Hz tazeleme değeri bulunan 6.43 inç Amoled ekran kullanılabilir. Gerçi niye ekran tarafında böyle bir seçim yapıldı, bu da merak konusu. Yine de, bu detayların büyük kısmının hâlâ söylenti boyutunda olduğunu hatırlatalım.

İlgili Haberler:

>> Paribu kullanıcılarına ait kripto varlıkların soğuk cüzdanlardaki rezervi onaylandı