Realme 9i Resmiyet Kazandı! Özellikle Dev Piliyle Sizi Etkileyecek!

Realme 9i satışa sunuldu. Hızlı şarj destekli 5000mAh pili bulunan ürün, Android tarafında yeni bir orta seviye çözüm olabilir. İşte detaylar.

Realme 9i, Vietnam’da resmiyet kazandı. Şu an bu ülkede 290 dolara satışa sunulan ürün, mavi ve siyah olmak üzere teknoloji severlere iki farklı renk seçeneği sunuyor. RAM ve depolama konfigürasyonu olarak bakıldığında ise, yalnızca bir seçenek var: 6GB RAM ve 128GB dahili depolama. Tabii microSD kart teknolojisine yer verilmesi de güzel. Bu sayede istenirse hafıza miktarını artırmak mümkün.

Realme 9i, 6nm olarak üretilen Qualcomm’un Snapdragon 680 çipsetine sahip. Bunun yanında 6.6 inç değerde ekranı bulunuyor, ki bu ekran da IPS teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve FHD+ çözünürlük sunuyor.

Kameralara baktığımızda, arka tarafta yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemi var. Ana kamera, 50MP değerde ve f1.8 açıklık değerine sahip. Böylece düşük ışıklı ortamlarda da iyi bir ışık düzeyi elde ederek güzel fotoğraf ve videolar çekmenize imkân sunabilir. Ek olarak 2+2MP kamera dizilimi, bokeh efektli çekimler ve makro çekimler için size yardımcı olacaktır.

Realme 9i Resmiyet Kazandı! Özellikle Dev Piliyle Sizi Etkileyecek!

Ön tarafta ise, 16MP selfie kamera var ve bu kameranın hem görüntülü görüşmeler hem de bokeh efektli fotoğraflar için yeterli performans sunacağı ifade ediliyor. Tabii çeşitli filtre ve makyaj efektleriyle birlikte.

Realme 9i’nin dikkat çekici taraflarından birini de pili oluşturuyor. Telefon, 5000mAh değerde pile sahip. Bu sayede normal kullanımda, tek şarj ile 2 günü geride bırakması bekleniyor. Yoğun kullanımda da tek gün mümkün olacaktır. Pilin 33w hızlı şarj sistemine destek verdiğini de belirtelim.

Realme’nin kendi hazırladığı UI 2.0 arayüzünü barındıran telefon, Android 11 işletim sistemi sürümüne sahip. Sanıyoruz buna da daha sonra Android 12 güncellemesi gelecektir.

Başta da belirttiğimiz gibi, telefon şu an 290 dolar fiyat etiketiyle satışta bulunuyor. Türkiye’de satışa sunulur mu, sunulursa ne zaman, bu gibi soruların henüz cevapları yok. 290 doları TL olarak hesapladığımızda ise, 4 bin TL yapıyor. Tabii buna vergiler ve kâr payını da eklemek gerekiyor.

>> LG ‘nin CES 2022 ‘de Tanıttığı En Tuhaf Ürünler