iPhone Akıllı Telefonlar Büyük Değişim Yakaladı: 15 Yıllık Serüven

En çok satılan akıllı telefon

iPhone akıllı telefonlar büyük bir değişim yaşadı. Bu değişim sektörde diğer tüm akıllı telefonları önemli ölçüde etkiledi. Şirketin 15 yıllık serüveni gözle görülür bir şekilde kullanıcıları tatmin edebiliyor.

.

Günümüzün en fazla tercih edilen modellerinden iPhone akıllı telefonlar çok sert değişimlere maruz kaldı. 15 yıllık serüven göz önüne alındığında birçok farklı değişimin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. İlk iPhone modelinden şu anki iPhone 13 cihazına kadar birçok farklı özellik eklendi.

Mesela ilk iPhone modeli gümüş renkli alüminyum kaplama olarak piyasaya sunuldu. Şuan ise iPhone 13 ile birlikte çeşitlilik ciddi oranda arttı. Renk çeşidi 5’e yükselerek önemli bir başarı kazandı. İlk iPhone satış fiyatı 499 dolar üzerinden kullanıcılara sunuluyordu. Şimdi ise iPhone 13 Pro Max modeli 1700 dolar fiyat etiketine sahip.

iPhone akıllı telefonlar hızlı değişim geçirdi

Apple tarafından geliştirilen iPhone cep telefonları şirketin hisselerinde önemli bir değer yarattı. 2007 yılında Apple ilk ortaya çıktığında tüm hisselerinin değeri 174 milyar dolar seviyesindeydi. 15 yıl aradan geçti ve şu anda bu marka 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

iPhone akıllı telefonlar

iPhone cep telefonlarında ilk etapta çok fazla kamera kullanılmadı. Mesela 2007 yılında çıkan ilk iPhone cihazı sadece bir kameraya sahipti. Şimdi ise arka kısımda 3 kamera ve ön kısımda 1 kamera olacak şekilde toplam 4 kamera yer alıyor. Böylece daha net görüntüler elde ediliyor.

İlk iPhone modeli çok sadeydi

Apple tarafından geliştirilen ilk iPhone modeli son derece sade bir tasarıma ve özelliklere sahipti. Mesela cihazda sadece mesajlar, notlar, Safari, hava durumu ve YouTube gibi 15 uygulama yer alıyordu. Şimdi ise App Store üzerinden birçok farklı uygulamayı indirmek mümkün.

iPhone akıllı telefon modellerinde video çekmek mümkün değildi. Elbette burada bahsettiğimiz iphone 1 cihazı. Ancak yeni geliştirilen iPhone 13 Pro ile birlikte birçok film çekimi bile bu cihazlarla yapılıyor. 15 yıllık süreçte bu cihazlar için çok fazla değişim yaşandı.

İlgili Haberler:

>> iPhone Kullanıcıları İçin Yakında Harika Bir WhatsApp Güncellemesi Yolda!

>> Katlanabilir Ekranlı Potansiyel iPhone Hakkında Neler Düşünülüyor?

. . . . .