En Fazla Kaybettiren Kripto Paralar Belli Oldu (3 – 10 Ocak)

En fazla kaybettiren kripto

En fazla kaybettiren kripto paralar ortaya çıktı. Konu ile ilgili değerlendirme yapıldığında bazı dijital varlıkların yatırımcısına ciddi bir zarar yarattığı görüldü. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Kripto para birimleri ne yazık ki bazı kullanıcılara beklenenden çok daha ağır fatura çıkarabiliyor. Bu nedenle yatırım yaparken dikkatli olmakta fayda var. Sizler için düzenli olarak güncellemeye çalıştığınmız en fazla kazandıran ve kaybettiren kripto paralar serisinde bu haftaya geldik.

Yapılan değerlendirmelerde en çok kaybettiren ilk kripto para biriminin KDA olduğu görüldü. Eğer 2 Ocak’ta bu kripto para birimine yatırım yapmış olsaydınız şu anda zararınız yüzde 30 seviyesinde olacaktı. Yani 1000 TL yatırmanız halinde 300 TL’lik kayıp yaşayacaktınız.

En fazla kaybettiren kripto varlıklar

Blockchain teknolojisinin her zaman için kazanç sağladığı söylenemez. Bazen yüklü miktarda kayıplara hazır olmanız gerekiyor. Mesela Gala coin bu haftanın en çok kaybettiren bir diğer kripto para birimi olarak ön plana çıktı. Yüzde 29 oranında kayıp yaşatan bu kripto para birimi yatırımcısını üzdü.

En fazla kaybettiren kripto

En fazla para kaybettiren bir diğer dijital varlık ise AVAX oldu. Bu hafta 1000 TL’lik AVAX almış olsaydınız 260 TL’niz çöpe gidecekti. Özellikle son dönemlerde yaşanan ekonomik problemler göz önüne alındığında yüzde 26 gibi bir rakam pek az değil. Elbette kaybettiren kripto para birimleri sadece bunlardan oluşmuyor.

AXS ve IOTA kayıp yaşattı

AXS ve IOTA en çok kayıp yaşatan diğer kripto para birimleri içerisinde yer alıyor. AXS özellikle NFT alanında son derece etkili bir kripto para birimi. Ancak bu hafta yatırımcısına yüzde 24 oranında kayıp yaşattı.

Şimdi de sıra geldi IOTA ile ilgili yaşanan kayba. Eğer bu hafta bu kripto para birimine 1000 TL yatırmış olsaydınız 230 lira kayıp yaşayacaktınız. İnternet alanında önemli bir proje olan bu dijital varlık ne yazık ki kaybettirdi.

İlgili Haberler:

>> En Önemli Kripto Para Gelişmeleri: Borsalar Yeniden Şekillendi

>> PayPal Coin Kripto Para Piyasalarına Geliyor: Beklenmeyen Hamle