Realme C20 bütçe dostu fiyatıyla duyuruldu!

Realme C20

Realme’nin uygun fiyatlı C serisine bir yenisi daha ekleniyor. Fiyatıyla çok ilgi görecek Realme C20 hakkında işte tüm detaylar.

Realme, her bütçeye uygun akıllı telefonlar üretmeye devam ediyor. Özellikle C serisi ile sunduğu uygun fiyatlı modeller bir hayli ilgi görüyor diyebiliriz. Amiral gemisi modellerin fiyatlarının artması ile insanlar, daha uygun fiyatlı modellere yönelmeye başladı diyebiliriz. Giriş seviyesi modellere olan talep arttıkça bu tarz cihazların satışı da bir hayli artıyor. Realme C20 modeli de çok uygun fiyatı ile giriş seviyesi modeller arasında kendini gösterdi. İşte yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Realme C20 neler sunuyor

Cihazın ön panelini incelediğimizde damla çentikli bir tasarım bizleri karşılıyor. Son derece ince çerçeveler kullanılan modelin hoş durduğunu söyleyebiliriz. Çünkü benzer fiyat etiketine sahip cihazlar, daha kalın çerçevelere ve daha kaba bir tasarıma sahip olabiliyor. Bu ön panelde 6,5 inçlik HD+ çözünürlüğünde IPS LCD bir ekran kullanılıyor. Cihazın damla çentiğinde ise 5 MP değerinde bir ön kamera bulunuyor.

Realme C20

Cihazın arka kısmını incelediğimizde ise ne yazık ki bir adet 8 MP çözünürlüğünde bir kamera karşımıza çıkıyor. Farklı markaların benzer fiyat etiketine sahip giriş seviyesi modellerinde, 2 hatta 3 kamera kullanılan modeller mevcuttu. Arka kamera konusunda beklentiyi pek karşılayamayabileceğini belirtelim. Fakat bu kararı verirken fiyatını da baz almakta fayda var.

Realme C20

Realme C20, MediaTek’in Helio G35 yongasından güç alıyor. Bununla beraber 2 GB RAM ile karşımıza çıkan model 32 GB dahili depolamaya sahip. Söz konusu depolama kapasitesi, mikroSD kart yuvası ile beraber arttırılabilir. Android 10 ile kutudan çıkacak modelin 5.000 mAh bataryaya da sahip olduğunu hatırlatalım.

Realme C20

Mavi ve siyah renk seçenekleri ile karşımıza çıkan model, ilk olarak Vietnam’da satışa sunulacak. Resmî açıklama ile 2,490 VND değerine sahip olacak modelin, ortalama 100 Dolar bandında olduğunu belirtelim.

Cihazın ülkemize geleceğine dair herhangi bir açıklama bulunmuyor. Fakat paylaşılan değeri TL cinsinden hesapladığımızda, ortalama 776 TL + vergiler olarak karşımıza çıkıyor. Ortalama 1.500 TL bandında ülkemizde satılmasını beklediğimiz modelin, akıllı telefonunu yalnızca gündelik işlerini halletmek için kullanmak isteyen bir kullanıcı için giriş seviyesi olarak satılacak bu modelin yeterli olacağını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> realme Watch S Türkiye’de satışa sunuldu. İşte yeni ürünün detayları

>> Realme V15 5G tanıtıldı: Orta segmentin lideri olabilir!