Samsung Galaxy Note 21, piyasaya sürülmeyebilir!

Haftalık Telefon Haberleri

Samsung Galaxy Note 21 serisinin piyasaya sürülmeyeceği, fakat uygun fiyatlı başka bir Note modelinin sunulacağına dair söylentiler mevcut. İşte detaylar.

Samsung, en çok tercih edilen serilerinden biri olan Galaxy Note serisini, son yıllarda kazandığı harika ivme ile yeni modeller sunmaya devam etmekteydi. Fakat Galaxy S21 Ultra modeline getirilen S Pen desteği ile birlikte Note serisine özgü olan bir özellik farklı bir seriye taşınmış oldu. Bu durum ise Note serisinin sonunun geldiğine dair dedikoduları ortaya çıkardı. Bunun sebebi ise; Galaxy Note serisinin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri S Pen desteğinin olmasaydı. Fakat Samsung, Galaxy S21 Ultra modeline S Pen desteği getirerek kendi bacağına sıkmış oldu diyebiliriz.

Galaxy Note 21 yok Galaxy Note 20 FE var!

Söz konusu haberlerden sonra Galaxy Note serisinin artık piyasaya sürülmeyeceği veya artık eskisi kadar rağbet görmeyeceğine dair söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Son günlerde en çok konuşulan haberlerden biri ise Galaxy Note 21 yerine Galaxy Note 20 FE modelinin gelebilecek olmasıydı.

Samsung Galaxy Note 20

Geçtiğimiz yılın sonlarında bir Samsung yetkilisi ”Yeni Note serisini önümüzdeki yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyoruz” açıklamasını yapmıştı. Fakat bu açıklamadan sonra Galaxy Note serisine özgü özelliğin farklı bir seriye gelmesi ile akıllarda soru işareti oluştu. Arından bir çok sosyal medya platformunda komplo teorileri oluşmaya başladı.

Ünlü analist DSCC CEO’su Ross Young, Twitter hesabı üzerinden bir tahminde bulundu. Ross Young’a göre Samsung, 2021 yılında Note serisinden yalnızca Note 20 FE modelini piyasaya sürecek. Samsung, Galaxy S20 modelinde de piyasaya sürdüğü Fan Edition versiyonunu Note 20’de de uygulayacak. Bunun sebebinin ise Galaxy S20 FE’nin, uygun fiyatlı S20 olarak piyasaya sürüldükten sonra bir hayli ilgi görmesi idi. Muhtemelen Note 21 modeline olan rağbetin azalacağı tedirginliği ile uygun fiyatlı bir model piyasaya sürülmek istenecektir.

Bunların yalnızca bir komplo teorisi olduğunu hatırlatalım. Belki de Samsung, Galaxy Note 21 serisine devrim niteliğinde yeni özellikler getirecek ve tekrar ilgi odağı haline getirmeyi başaracaktır. Yeni sızıntılar için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S21 Ultra ile şarj cihazını terk ediyor

>> Uygun fiyata Galaxy S21 almak hayal değil. İşte detaylar