Realme C55, iPhone’un Çok Konuşulan Özelliğine Benzer Bir Özellikle Geliyor!

Realme C55 resmiyet kazandı ve 8 Mart itibarıyla raflarda yerini alması bekleniyor. Ürünün en dikkat çekici tarafı ise, Apple iPhone telefonlarda gördüğümüz Dynamic Island özelliğine benzer bir özelliği sunması. İşte detaylar…

Realme C55, Apple iPhone telefonlarda gördüğümüz ve beğeni toplayan Dynamic Island özelliğine benzer bir özellikle geliyor. Şu an Realme’nin Endonezya websitesinde sayfası bulunan ürün, 6.72 inç FHD+ ekrana ve dahasına sahip.

“Peki nedir bu Dynamic Island benzeri özellik?” derseniz, kısaca anlatalım…

Cihazın ekranında, selfie kamera için bir daire boşluk bulunuyor. Eğer bir mesaj gelirse, bir bildirim gelirse ya da telefon şarja takılırsa, işte bu kamera boşluğunun olduğu kısım yanlara doğru uzuyor ve bu bölgede detaylar gösteriliyor. Böylece ekranın daha verimli kullanılması amaçlanıyor. Aşağıdaki örnek görselde de görebilirsiniz. Realme, bu özelliğe “Mini Capsule” adını veriyor.

Realme C55, iPhone'un Çok Konuşulan Özelliğine Benzer Bir Özellikle Geliyor!

Realme C55’in diğer özelliklerini de sıralamak gerekirse…

Ürünün 6.72 inç değerde ve FHD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip olduğunu söylemiştik. Bu ekran, 90 Hz tazeleme değeri ve maksimum 680 nit parlaklık değeri sunabiliyor. Ön kısımdaki selfie kamera ise, 8MP değerde.

Realme C55’in arka tarafına geldiğimizde, ikili kamera kurulumunu görüyoruz. 64MP değerdeki bu sistem hakkında henüz farklı bir detay paylaşılmadı.

Cihaz, gücünü MediaTek’in Helio G88 çipsetinden alıyor. Ek olarak 8GB RAM ve 256GB dahili depolama gibi detayları var. Sanal RAM özelliği de olabilir.

Telefon, 5000mAh değerde pile sahip ve 33w hızlı şarj desteği sunuyor. Muhtemelen kutuda hızlı şarj destekli adaptör de yer alacaktır. Firma, kısa süre önce bir açıklama yapmış ve 2023’ten itibaren satışa sunulacak her telefonda en az 33w hızlı şarj desteğinin olacağını bildirmişti.

Realme C55, iPhone'un Çok Konuşulan Özelliğine Benzer Bir Özellikle Geliyor!

Cihazın sağ yan tarafındaki güç tuşu, aynı zamanda parmak izi okuyucu sensöre sahip.
Şarj ve veri aktarım noktasına baktığımızda, Type-C bağlantı noktasını görüyoruz. Ek olarak 3.5mm kulaklık girişi de var. Böylece favori kablolu kulaklıklar takılabilecek.

Bünyesinde NFC desteği de bulunan cihaz, 7.89mm kalınlıkta ve iki renk seçeneğiyle satışa sunuluyor: Siyah ve sarı.

Ürünün satış fiyatı ve diğer ülkelerde de satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

>> Dead Space 2 Remake ve Dead Space 3 Remake İster misiniz?