Hogwarts Legacy’de Neden Quidditch Yok?

Hogwarts Legacy, Harry Potter evrenini temel alan yeni bir oyun ve yarın itibarıyla oyun severlerin beğenisine sunulacak. PC ve konsollar için Unreal motoruyla hazırlanan yapım, ilk incelemeler itibarıyla beğenildi. Belki de şimdiye dek hazırlanmış en iyi HP oyunuyla karşılaşmak üzereyiz…

Avalanche Software tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy, aksiyon RPG türünde bir yapım. Bünyesinde sadece senaryo modu barındırıyor ve sizi onlarca saatlik büyülü bir maceraya çıkarma amacı taşıyor.

Oyunda, kendi istekleriniz doğrultusunda bir karakter oluşturuyor ve sonrasında Hogwarts’taki sırları bir bir çözmeye başlıyorsunuz. Evet, bu yapımda, kitaplardan ya da filmlerden tanıdığımız karakterler yok.

İlk andan beri oyuncuların merak ettiği bir konu ise, bu oyunda Quidditch maçlarının olup olmadığıydı. Yapımcılar, yakın zamanda bu soruya da cevap vermiş ve Quidditch maçlarının olmadığını dile getirmişti. Bu açıklama haliyle çoğumuzu üzdü. Öte yandan, eğer yapımcıların bu açıklaması yeterli olmadıysa, bir açıklama da oyunun içinde bulunuyor. Evet…

Hogwarts Legacy’nin ilk saatleri, genellikle arkadaş ve öğretmenlerinizle tanışarak ve Hogwarts’ta gezintiler gerçekleştirerek geçiyor. Bu esnada müdürden bir de duyuru işitiyorsunuz. Müdür, yakın zamandaki bir maç esnasında üzücü kazalar gerçekleştiği için “Bu sene Quidditch maçları yapılmayacak” diyor. Yani bir nevi, yapımcılar işi kılıfına uydurmuş diyebiliriz.

Yine de, bakarsınız sonraki bir dönemde, Hogwarts Legacy için Quidditch temalı bir DLC paketi yayınlanır… Neden olmasın?

Hogwarts Legacy'de Neden Quidditch Yok?

Hogwarts Legacy inceleme puanları

Vgames – 100
PlayStation Universe – 95
AusGamers – 91
IGN – 90
Screen Rant – 90
Jeuxvideo.com – 90
Gamereactor UK – 80
GameStar – 78
Guardian – 60

Oyunun Metacritic’teki PlayStation 5 puan ortalaması 85. Xbox Series X inceleme puan ortalaması 89. PC inceleme puan ortalaması da 82.

Hogwarts Legacy, kaç saatlik oyun süresi sunuyor?

Oyunu ana hatlarıyla bitirmek ve final videosuna erişmek için en az 35 saatlik süreç şart. Tabii bunun haricinde, yapımda pek çok yan görev mevcut. İsterseniz devasa tasarlanmış oyun dünyasında gezintiye çıkabilecek ve keşif yapabileceksiniz. Bu unsurları da eklediğimizde, bu sefer oyun süresi ciddi miktarda artacak. Bazı sızıntı bilgilerde, oyunu %100 tüm detaylarla tamamlayabilmek için en az 75 saate ihtiyacınız olduğu aktarılıyor.

İlgili Haberler

>> Android 14’ün İlk Geliştirici Ön İzleme Sürümü Yayınlandı: Çift Sim Kullananlara Müjde!