Realme Pad X Geliyor! İşte Firmanın 5G’li İlk Tabletinden Detaylar!

Realme, yeni bir akıllı tablet üzerinde çalışıyor ve bu ürüne dair pek çok bilgi geldi. Öncelikle isimle başlayalım. Realme Pad X isimli akıllı tablet, 26 Mayıs tarihi itibarıyla Çin’de satışa sunulacak. Peki bu ürünün özellikleri neler, şimdi bu detaylara bakalım.

Realme Pad X, firmanın yeni akıllı tablet modeli olacak ve ürün, 26 Mayıs itibarıyla Çin’de ilk kez görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Yani önümüzde 3 günlük kısa bir süreç kaldı. Ürün, hem tasarım detayları hem de teknik detaylarıyla iddialı Android tabletler arasında yerini alabilir.

Öncelikle çipsetle başlayalım isterseniz. Realme Pad X, Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 870 çipsetiyle gelecek, ki bu oldukça güçlü bir çipset. 3.2 GHz değere kadar çalışma hızı sunabilen işlemci sayesinde iyi grafikli oyunları ve yüksek güç gereksinimi duyan uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilmek mümkün olacak.

Öte yandan, 5G bağlantı teknolojisi de sunuluyor. Firma, kamera tarafında da “yapay zekâ” vurgusu yapıyor ve hatta arka kamera diziliminde flash ışığına yer vermiyor. Acaba bu bir eksiklik mi, yoksa “Biz flash ışığı olmadan da iyi bir deneyim sunacağımıza inanıyoruz” düşüncesi mi? Büyük bir pille gelmesi beklenen tablet, muhtemelen tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü tamamlayabilmemize imkân sunacak.

Tablet için hazırlanan render görsellerden bazılarını aşağıdan da görebilirsiniz. Siyah ve açık mavi renkler güzel görünüyor, ama özellikle fıstık yeşili renkli modelin fazlasıyla ilgi görmesi muhtemel. Biliyorsunuz, bazen firmalar standart kalıplardan çıkma düşüncesiyle hareket ediyor ve o sürece destek veren pek çok teknoloji sever de oluyor.

Realme Pad X Geliyor! İşte Firmanın 5G'li İlk Tabletinden Detaylar!

“Peki ya ekran detayları nasıl?” diye soracak olursanız, o tarafta da az da olsa bilgiler var. Realme’nin 5G özellikli ilk tableti olması beklenen bu model, QHD+ çözünürlük ve 120Hz tazeleme değeri sunan bir ekrana sahip olacak. Böylece bir şeyler izlerken ya da oynarken, akıcı ve net detaylarla karşılaşılabilecek. Ekran boyutu ve panel teknolojisi gibi konular hakkında ise henüz bilgi bulunmuyor.

Tablet hakkında yeni bilgiler oldukça sizleri haberdar etmeyi sürdüreceğiz.

İlgili Haberler

>> Stranger Things Sezon 4 – İlk 8 Dakika İzle