Realme Watch S yorumları ve inceleme: Sağlıklı bir yaşam için yeni arkadaşınız

Realme Watch S, son dönemin popüler akıllı saatleri arasında yer alıyor. Siyah rengiyle ülkemizde satışa sunulan ürün, gündelik yaşantınızı daha verimli hale getirebilmeniz için size pek çok detay sunuyor. İster evde olun, ister okulda, isterseniz de işte.

Watch S, tek şarj ile yaklaşık 15 günlük kullanım sunabilen bir akıllı saat. Eğer bir akıllı saat tercih edecekseniz, önemli konulardan bir tanesi tasarımdır. Öyle ya, ürünü bileğinize taktıktan sonra bir daha kolay kolay çıkarmayacak ve pek çok işleminizi saat ekranından halledeceksiniz. Durum böyle olunca, şık ve konforlu bir tasarım da şart oluyor.

Watch S, 12mm kalınlıkta ve 48 gram ağırlıkta. Yani hafif bir saat olduğunu söyleyebiliriz. Alüminyum alaşımlı kasasına silikon kayışlar da eşlik ediyor. Bu sayede hem sağlam hem de cildinizi rahatsız etmeyen yumuşak deneyimler mümkün oluyor.

Deneyimlerimiz boyunca saatin sunduğu konfordan memnun kaldık. Silikon kayışları gayet rahat olduğu gibi rahatlıkla çıkarılıp takılabiliyor da. Ciltte bir tahriş belirtisiyle de karşılaşmadık.

Watch S 1.3 inç değerde dokunmatik ekranla geliyor

Watch S ‘in 1.3 inç değerde, büyük diyebileceğimiz bir ekranı var ve detayları rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Dokunuşlara da hızlı cevaplar veriyor, ki böylelikle vakit kayıplarıyla karşılaşmıyorsunuz.

Özellikle egzersizler esnasında akıllı saatlere başvuran pek çok teknoloji sever var. Dış mekânda yapılan egzersizleri göz önüne alacak olursak, ekranın dış mekânlarda, özellikle de güneş altındaki kullanımlarda sunduğu parlaklık/belirginlik değeri çok önemli. 360×360 piksel çözünürlük sunan ekran, 600nit değerine kadar ulaşabilen “otomatik parlaklık” özelliğine sahip. Bu da siz nereye giderseniz ekranın da ona göre kendini adapte edebildiği anlamını taşıyor.Realme Watch S

Deneyimlerimiz esnasında, özellikle ofise gidip gelirken ve hafta sonu yaptığımız yürüyüşlerde, gerek kapalı havalar gerekse de güneşli havalarda ekranın sunduğu parlaklık düzeyi ve netliğinden memnun kaldık.

Tabii şunu da eklememiz lazım. Ürünün dayanıklı bir kasası olduğunu söylemiştik. Buna ek olarak, ekranın üzerinde de Gorilla Glass teknolojisi kullanıldığını belirtelim.

Yüzden fazla saat yüzü ve bildirim desteği

Saatin ana ekranı gayet güzel. İstenildiği takdirde, pek çok farklı seçeneği de tercih edebilirsiniz. O anki giyiminize göre klasik veya spor kadran seçebilirsiniz. Üstelik realme, yakında gelecek güncellemeler yardımıyla saatte yüzden fazla kullanılabilir yeni yüz olacağını da müjdeliyor.

Bildirimler tarafına gelecek olur isek, Facebook ve WhatsApp gibi çok tercih edilen uygulamaların bildirimlerini saat üzerinden de alabiliyorsunuz. Tabii bazı uygulamaların logolarına destek verilmiyor, ancak bu çok ciddi bir sorun değil. Buna ek olarak, telefonunuza gelen aramaları da saat üzerinden reddetme imkânınız var.

Watch S 16 farklı spor moduna destek veriliyor, detaylı veriler tutuluyor

Şüphesiz akıllı saat alan pek çok kişi için spor modları mühim. Watch S, bünyesinde 16 farklı spor modunu barındırıyor. Bunları sıralamak gerekirse:

Açık Hava Koşusu, Yürüyüş, Kapalı Alan Koşusu, Açık Hava Bisiklet Sürüşü, Aerobik Kapasitesi, Kuvvet Antrenmanı, Futbol, Basketbol, Masa Tenisi, Badminton, Kapalı Alan Bisiklet Sürüşü, Eliptik, Yoga, Kondisyon Bisikleti, Kondisyon Küreği ve Kriket.

Evet, bunlarda büyük bir kısmı, yüksek tempo isteyen sporlar. Tabii kafalarda şöyle bir soru işareti oluşabilir. Bu kadar yüksek tempoyla spor yaparken mutlaka terleme olacaktır. Peki saat, terlemeye karşı dayanıklı mı? Cevabımız evet.

Öte yandan, saatinizi yoğun suya maruz bırakmamanız gerektiğini de belirtelim. Bazı akıllı saatlerde gelişmiş suya dayanıklılık özelliğini ve yüzme sporuna da destek verildiğini görüyoruz. Bu tip detaylara Watch S’de yer verilmemiş.

Yaptığımız her spor için veriler ayrı ayrı tutuluyor. Hangi gün, ne kadar sürede neler yapmışız, bunları karşılaştırmalı olarak görebiliyoruz. En basitinden, günde kaç adım atmışız, ne kadar kalori yakmışız bunları görebiliyor ve yeni hedefler belirleyebiliyoruz.

Tabii yapılan egzersizler kadar uyku da önemli. Düzenli uyku faktörü, vücudun rahatlaması ve sağlığını muhafaza edebilmesi için önemli. Saatimiz, uyku takibi de yapabiliyor.

Hoşumuza giden bir diğer detay ise, su içme konusunda size hatırlatmalar yapılıyor. Günlük yaşantımızda, çoğu zaman yoğunluk sebebiyle su içmeyi unutabiliyoruz. Bir hatırlatıcının olması gayet güzel.

Gerçek zamanlı kalp atış hızı ve kan oksijen satürasyonu seviyesini takip edebiliyor

Saat, her 5 dakikada bir kalp atış ritminizi ölçerek size bilgi veriyor. Eğer kalp ritminizde anormal bir durum olursa, bunu anında size haber veriyor. Tabii isteriz ki hiçbir zaman zor bir durumda kalmazsınız.Realme Watch S

Saat, kandaki oksijen oranını da tespit edebiliyor. Bu neden önemli diye soracak olursanız, kandaki oksijen oranı düşük ise sağlığınız için işlerin kötü olabileceğini söylemeliyiz. Bir nevi uyarıcı niteliği taşıyor.

Watch S ile 15 günlük pil ömrü

realme Watch S, arka kısmında manyetik bir tabakaya sahip. Böylece beraberinde gelen şarj pedine kolaylıkla entegre edilip şarj işlemi gerçekleştirilebiliyor. Ürünün sıfırdan %100’e 2 saatte şarj edebiliyorsunuz ve tek şarj ile günlerce kullanım mümkün.

Saat, 390mAh pile sahip ve tek şarj ile 15 güne kadar pil ömrü sunabiliyor. Tabii burada kullanım alışkanlıklarınız neticesinde sürede değişikliklerin olabileceğini de belirtelim ve ekleyelim: Ürünü yoğun kullansanız bile tek şarj ile günlerce kullanım mümkün ve kısa aralıklarla şarj etmek zorunda kalmıyorsunuz.

En beğendiğimiz yönlerinden birinin de pil ömrü olduğunu söylemeliyiz. Çoğu kez telefona bağlı bir şekilde, pek çok özelliği deneyimlediğimiz gündelik kullanımda 1 haftalık deneyim elde edebildik.

Watch S, hangi telefonlarla uyumlu çalışıyor?

Akıllı saat, Realme’nin ürettiği akıllı telefonlarla tam uyumlu çalışıyor. Bu telefonlar dışında, tabii ki diğer Android telefonlara ve iPhone akıllı telefonlara da destek veriliyor. Tabii burada Realme Link uygulamasını ücretsiz olarak indirip profil oluşturmanızı öneriyoruz. Böylece pek çok veriyi saat ekranından, daha fazla detayı da uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.
Biz, deneyimlerimiz esnasında ürünü Xiaomi’nin Mi Note 10 Lite akıllı telefonuyla kullandık ve herhangi bir sorun yaşamadık. Saat, akıllı telefonunuza saniyeler içerisinde kolaylıkla bağlanabiliyor.

İlgili haberler

>> realme Watch S Türkiye’de satışa sunuldu. İşte yeni ürünün detayları