Realme X9 modeli, sertifikasını aldı: Gümbür gümbür geliyor!

Realme X9

Realme’nin performans odaklı akıllı telefonu X9, sertifikasyon kuruluşlarında görüldü. Yeni modelin yakında tanıtılması bekleniyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo’nun alt markası Realme her bütçeden akıllı telefonlar üretmeye devam ediyor. Söz konusu markayı ülkemizde genellikle giriş orta segment akıllı telefonlarla görüyorduk. Fakat Realme bu model ile ezber bozan özelliklere sahip bir model ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Realme X9 modelinin özelliklerini incelediğimizde daha önceki Realme modellerinde görmeye alışık olmadığımız canavar bir Qualcomm işlemcisinin bizleri karşıladığı görülüyor. Yeni model tanıtılmadan önce çoğu sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıktı. Bu yüzden çoğu temel özelliğinin de sızdırıldığını söyleyebiliriz. Türkiye’de de satılması beklenen yeni model hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme’nin yeni modeli birçok sertifikasyon kuruluşunda ortaya çıktı. Daha önce tanıtılan modellerin sızdırılma aşamalarını incelediğimizde, artık Realme X9 modelinin de tanıtım zamanının yakın olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde TENAA’da ortaya çıkan model, artık 3C gibi farklı sertifikasyon kuruluşlarında da görüldü. Henüz tasarım detayları dahi sızdırılmayan yeni modelin çoğu teknik özelliklerini edindiğimizi söyleyebiliriz.

Realme X9 modeli, sertifikasını aldı: İşte detaylar

Ortaya çıkan bilgileri incelediğimizde, yeni modelin RMX3361 model numarasına sahip olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber ortaya çıkan bir diğer bilgi ise ekran tarafından geliyor. Söz konusu modeli 6.43 inç büyüklüğünde AMOLED bir panel ile kullanıcıları karşılayacak. Ayrıca 159,2 x 73,5 x 8,0 boyutlarına sahip, ince bir telefonun sunulacağını da söyleyebiliriz.

Realme X9

Pil tarafına baktığımızda ise, 3C sertifikasından ortaya çıkan bilgilere göre, yeni modelin çift hücreli bir pile sahip olduğunu görmekteyiz. Belgeleri incelediğimizde yeni modelin 2.100 mAh’lik çift hücreli bir pile sahip olduğu görülüyor. Yani büyük ihtimalle 4.200 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olacaktır. Ayrıca bu bataryayı beslemek için ise 65W gücünde bir hızlı şarj desteğinin bulunacağını da belirtelim.

Android 11 ile kutudan çıkacak olan cihaz, Realme OS 2.0 sürümünü çalıştıracak. Snapdragon 870 işlemcisi ile gelmesi beklenen modelin, performans anlamında orta seviye cihazlar arasında zirveyi oynayacak bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. bununla beraber yeni modelin 12 GB RAM ile gelecek olması da iddia edilenler arasında.

İlgili Haberler

>> Fiyat performans odaklı Realme C25s piyasaya sürüldü: İşte fiyatı