Oppo Reno 6Z 5G modelinin temel özellikleri sızdırıldı!

Oppo Reno 6Z
Oppo orta segmentin kralı yeni bir model ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte Oppo Reno 6Z 5G hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.
Çinli üretici Oppo’nun akıllı telefon sektöründeki yerinin bir hayli büyük olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde satılan Reno serisi modelleri ile bir hayli ilgi görüyor. Orta segmentte rakipsiz olarak gösterilebilecek özelliklere sahip olan Oppo Reno serisi modellerine bir yenisi daha ekleniyor.
Bildiğiniz üzere Oppo Reno serisi modelleri ülkemize daha yeni yeni girmesine karşın Reno 6 serisine baktığımızda ise Avrupa’da çoktan satışa sunulduğunu görmekteyiz. Fakat yakında Reno 6 serisinin de ülkemize giriş yapması bekleniyor. Henüz Reno 6 serisine ait bir model ülkemizde göremedik fakat söz konusu seriye 1 yeni model daha ekleniyor. Oppo Reno 6Z 5G adı verilen yeni modelin temel özellikleri ve bazı detayları GeekBench listelerine görüldü. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Oppo Reno 6Z 5G modelinin temel özellikleri sızdırıldı!

Oppo Reno 6Z modelinin tanıtım tarihi geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. 21 temmuz tarihinde tanıtılacak olan Reno 6 serisine ait en son model olarak gösterilebilecek. Reno 6Z 5G modeli, performans odaklı bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. GeekBench liselerinde ortaya çıkan bilgileri incelediğimizde, Oppo Reno 6Z 5G modelinin, 8 GB RAM‘e sahip olduğunu görmekteyiz. Genellikle orta segment telefonlarda 4 GB veya 6 GB RAM seçenekleri karşınıza çıktığını görmekteyiz. Fakat Oppo orta seviye telefonlarında dahi 8 GB RAM kapasitesini kullanarak rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor.
Oppo Reno 6Z
Aynı zamanda serinin diğer modellerinde olduğu gibi sanal RAM genişletme özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde dahili depolamadaki kapasitenin bir kısmı alınarak RAM belleğe geçici olarak aktarılıyor. Böylece 8 GB olan RAM kapasitesi sanal RAM özelliği ile birlikte 10 GB ve 12 GB‘a kadar yükselebiliyor.
Ortaya çıkan git GeekBench testlerini incelediğimizde ise yeni modelin tek çekirdeklide 589, çok çekirdeklide ise 1.749 puan aldığını görmekteyiz. 64 megapiksel ana kamerası olmak üzere üçlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak model aynı zamanda 30W şarj desteğine sahip olacak. Yakında tanıtılması beklenen model hakkında daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacaktır. Daha fazla haberden haberdar olabilmek için beklemede kalın.
İlgili Haberler

>> Oppo ve OnePlus Hamle Yapıyor: OxygenOS ve ColorOS Birleşecek

>> Oppo Find X2 modelinin sanal RAM özelliği geliştirildi: İşte tüm detaylar