Red Hat ve Dell’den Özel Bulut Çözümü

Dell Kurumsal Forumu çerçevesinde gerçekleştirilen Red Hat Zirvesi, açık kaynaklı çözümlerde dünya öncüsü firmalar Dell ve Red Hat Inc. gücünü Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platformu’ndan alan, OpenStack’e dayalı kurumsal ve özel bulut çözümleri Dell Red Hat Bulut Çözümü’nü tanıttı.

Dell ve Red Hat, yeni özel bulut çözümleri ve güçlendirdikleri işbirliğiyle OpenStack’in farklı değerlendirme kullanım aşamalarında bulunan kurumsal müşterilerine kurumsal bir yazılım yaşam döngüsü deneyimi sunmayı, OpenStack güncellemelerine ise üstün istikrar, öngörülebilirlik ve titizlik kazandırmayı amaçlıyor.

 dell

Dell – Red Hat bulut çözümleri

Dell ve Red Hat, birlikte tasarladıkları OpenStack bazlı bulut çözümleriyle mobil, sosyal ve analitik de dahil olmak üzere, kurum dışındaki kritik uygulamalar ile geliştirme/test ortamlarını desteklemek ve barındırmak için daha esnek ve dinamik BT hizmetlerine ihtiyaç duyan kurumların ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

 

  • Kavram Kanıtlama Konfigürasyonu – OpenStack’in becerilerini keşfetmek, kurulum seçeneklerini araştırmak, uygulama kurulumu denemeleri gerçekleştirmek ve OpenStack bulut ortamının kurulumuna başlangıç yapmak isteyen müşteriler için tasarlandı.

 

  • Pilot Konfigürasyonu – Bulut uygulamalarını test etmek ve üretim ortamına başlangıç yapmak isteyen müşteriler için tasarlandı. Pilot konfigürasyonu, 6 adet OpenStack hesaplama ve üç adet depolama düğümüyle bulut ölçeğindeki uygulamaları destekleme kabiliyetine sahip. Pilot konfigürasyonu, önceden yapılandırılmış hesaplama, depolama ve altyapı düğümleriyle genişletilebilir.

 

  • Devasa ölçekli tasarımlara ihtiyaç duyan müşteriler, Dell Bulut Hizmetleri’yle birlikte çalışarak OpenStack bazlı bulut ortamlarını tasarlayıp inşa ederken Dell ve Red Hat’in OpenStack teknolojilerindeki derin tecrübesinden faydalanıyor. 

 

Dell ve Red Hat, Birlikte Çalışarak OpenShift ve Docker Bazlı Çözümler Üretiyor

Red Hat’in PaaS ürünü OpenShift, Red Hat Enterprise Linux’un sağlam temelleri üzerine kurulan, Red Hat Enterprise Linux Gears üzerinden güvenli, ölçeklenebilir, Linux Container bazlı çoklu kullanıcı kabiliyeti sunan bir ürün. Dell ve Red Hat, OpenShift topluluğuyla birlikte çalışarak hem şu anki hem de gelecekteki veri ve uygulamalarının daha taşınabilir ve erişilebilir hale getirmek için etkili yöntemler arayışında olan kurumsal uygulama geliştiricilerine destek sunan OpenShift çözümleri geliştiriyor.

Dell’in OpenShift entegrasyonu, Docker’ın yeni nesil Linux Container geliştirmeleri üzerinde Red Hat ile yapacağı işbirliğinde atılması gereken bir adımdır. Red Hat’in ödüllü PaaS platformu ve Dell’le birlikte tasarlayacağı çözümler, kurumsal ortamlarda PaaS ürünleri arasında uyumluluğu sağlayacak ve geliştiricilerin kamusal, özel ve karma bulut ortamlarında taşınabilirliği yakalamak için istedikleri yazılım dilinde uygulama geliştirebilmelerine yardımcı olacak.

Müşteriler, OpenShift bazlı ürünün sunduğu desteği kendi altyapılarında ve veri tabanlarında Docker bazlı imaj ve kartuşlar aracılığıyla kullanabilecek, kamusal bulut ortamları da dahil olmak üzere Docker desteği bulunan bütün platformlarla entegrasyon imkanı yakalayabilecek. Geliştiriciler, bu sayede bütün bulut ortamlarında çalışabilecek taşınabilir uygulamaları geliştirirken istedikleri uygulama geliştirme dilini kullanabilecektir.

Netaş’a Verimlilik Ödülü