EDP 2013/2014’ün En İyileri

Avrupa Dijital Baskı Birliği EDP 2013/2014 ödüllerinde, Xerox IJP 2000 sınıfında en iyi geniş format yazıcı, Xerox iGen 150 en iyi yüksek kapasiteli tabaka renkli dijital baskı sistemi ödülünü aldı.

Dijital baskı pazarındaki en yenilikçi teknolojileri ödüllendirmek için Avrupa Dijital Baskı Birliği (European Digital Press Association) tarafından verilen EDP 2013/2014 ödülleri açıklandı. Xerox IJP 2000, medya genişliği 1.6 m’ye kadar olan kategoride en iyi geniş format yazıcı, Xerox iGen 150 de en iyi yüksek kapasiteli tabaka renkli dijital baskı sistemi ödülünü aldı.

Her yıl verilen EDP ödülleri, dijital baskı dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. EDP 2013’de incelenen ürünler yenilikçi ve çevreci özellikleri, yapılan işe sunduğu katma değer, hız, kalite, kullanım kolaylığı, getirdiği rekabet ve maliyet avantajları göz önüne alınarak konu uzmanı bağımsız editörler, danışmanlar, mühendisler ve grafik profesyonellerinden oluşan ödül jürisi tarafından değerlendiriliyor. Sektörde referans kabul edilen EDP tescili, bu ödülle tanımlanan bir ürünü Avrupa pazarında o yıl piyasaya çıkan ürünler arasında en iyi ürün olarak niteliyor. EDP ödülleri kişi ve kuruluşların satın alma kararlarında etkili oluyor.

 SONY DSC

Sınıfının en iyi geniş format yazıcısı: Xerox IJP 2000

Xerox IJP 2000, benzer makinelerden 40 kat daha hızlı olan teknolojisi ile saatte 420 metrekare baskı yapıyor. Bu da yüksek kaliteli renkli tabelaların 5 saniye gibi bir sürede, 10 metre boyundaki bannerların 1 dakikada ve 200 tirajlı işlerin ise yaklaşık 20 dakikada basılabileceği anlamına geliyor. Xerox IJP 2000’in yeni teknoloji sabit baskı kafaları, aynı anda mürekkep püskürten birbirine sabit beş ayrı baskı kafasının altından tek geçişte kağıda baskı yapılmasını sağlıyor. Xerox IJP 2000, Xerox FreeFlow VI Design Express yazılımı ile üzerinde kişiselleştirilme yapılmış materyaller çok hızlı ve hesaplı bir şekilde üretebiliyor. Adobe InDesign eklentisi ise tabela, pano, şablon, adım adım kılavuzlar gibi uygulamaların tasarımlarını kolayca yapabilmeyi sağlıyor.

En iyi yüksek kapasiteli renkli baskı sistemi: Xerox iGen 150

Xerox’un en üst düzey yüksek kapasiteli tam renkli tabaka dijital baskı sistemi Xerox iGen ailesinin bir modeli olan Xerox iGen 150, dakikada 150 sayfa baskı hızıyla, kuşe kaplamalı, kaplamasız, geri dönüştürülmüş kağıt, etiket, sentetik, UltraMagnet, DocuCard, Never Tear, DuraPaper gibi farklı medyalara baskı yapabiliyor. Xerox iGen 150, 364 x 660 mm büyüklüğe kadar tabaka kağıtlara, 60 gr ile 350 gr arasındaki ağırlıktaki kağıtlara baskı yapabiliyor. Xerox iGen 150, renk yönetim aracı ile sıra dışı bir görüntü kalitesi sunuyor ve birçok açıdan operasyonel maliyetleri düşürüyor. Xerox iGen 150, kabul görmüş performansı ve diğer Xerox iGen modellerine göre yüzde 36 daha hızlı baskı yapabilme yeteneği ile daha fazla işi daha az zamanda üretmeyi sağlıyor.

Teknoloji Şirketlerinin Bursa Çıkarması