Redmi, 300W Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı! Sadece Birkaç Dakika Yeterli!

Bundan birkaç ay önce, Xiaomi Redmi’den ilgi çekici bir duyuru gelmiş ve 210w hızlı şarj teknolojisi hakkında detaylar paylaşılmıştı. Böylelikle 9 dakikada %100 şarj imkânından söz edilmişti. Bu, aslında hâlâ çok önemli bir değer. Daha da önemli olan ise, Redmi’nin şimdi de 300w hızlı şarj teknolojisiyle karşımıza çıkması. Evet, doğru okudunuz!

Çinli Redmi, hızlı şarj tarafındaki kuralları yeniden yazmaya hazırlanıyor. Şirket, MWC 23 kapsamında yeni ürünlerini görücüye çıkarıyor. Bunlar arasında şüphesiz “300w hızlı şarj teknolojisi” de önem taşıyor.

GSMArena’daki bilgilere göre bu hızlı şarj teknolojisi sayesinde, %0’dan %100’e 5 dakikadan daha az sürede şarj işlemi gerçekleştirmek mümkün olacak. Hatta bu teknolojinin tanıtımı kapsamında bir de video hazırlandı. Detaylara göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Redmi, 300W Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı! Sadece Birkaç Dakika Yeterli!

300w hızlı şarj teknolojisiyle 5 dakikadan az sürede %100 şarj mümkün!

Firma, videoda modifiye edilmiş bir Redmi Note 12 Discovery akıllı telefon kullanıyor. Ürün, 4100mAh değerde pile sahip. Orijinal sürümde ise 4300mAh pil bulunuyordu. Muhtemelen firma, 5 dakikadan daha az sürede tam şarj değeri elde edebilmek için böyle bir hamleye başvurdu.

Videodan da görüleceği üzere telefon, 2 dakika 11 saniyede %50 şarj seviyesine erişiyor. 4 dakika 54 saniye sonucunda da %100 şarj değerine erişiliyor.

Yetkililer, bu hızlı şarj teknolojisiyle birlikte 50’den fazla güvenlik unsurunun da geldiğini bildiriyor. Böylelikle bir yandan hızlı şarj gerçekleştirirken aşırı ısınma ya da başka can sıkabilecek durumlarla karşılaşılmayacak. Tabii merak edilen konu ise, bu teknolojiye sahip ilk telefonun ne zaman satışa sunulacağı…

Yeni bilgiler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy A14 4G Duyuruldu! Güçlü Kamera ve Pil!