Samsung Galaxy A14 4G Duyuruldu! Güçlü Kamera ve Pil!

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, bu ayın başlarında yeni telefonu Samsung Galaxy A14 5G’yi resmi olarak tanıtmıştı. Şimdi de bu telefonun 4G versiyonu resmiyet kazandı. İşte ürüne dair detaylar.

Samsung Galaxy A14 4G, resmi olarak duyuruldu. Ürün, 5G’li versiyonundan farklı bir çipsetle kullanıcılara sunulacak. Firmanın resmi sitesinde, çipset tarafında bir detay paylaşılmamış, ama bu çipsetin MediaTek Helio G80 olabileceği konuşuluyor. Ekran yenileme değeri de 4G’li modelde 60Hz olarak tercih edilmiş. Bu da üzücü aslında.

Samsung Galaxy A14 4G, 5G’li modele kıyasla bir takım farklılıklar içeriyor ve bunlar, tahmin edileceği üzere daha düşük konfigürasyonlar demek

Telefon, 6.6 inç değerde LCD ekrana sahip. Bu ekran, FHD+ çözünürlük sunuyor. RAM ve dahili depolama değerleri ise, 6GB ve 128GB. Ayrıca microSD kart desteği sunuluyor ve bu sayede 1TB toplam depolama değerine erişilebiliyor.

Ürünün sağ yan tarafında yer alan güç tuşu, aynı zamanda parmak izi okuyucu sensör görevini de üstleniyor.

Ürün, Type-C bağlantı noktası, NFC teknolojisi ve kablolu kulaklık kullanmaktan hoşlananlar için 3.5mm bağlantı noktasına sahip.

Samsung Galaxy A14 4G Duyuruldu! Güçlü Kamera ve Pil!

Bluetooth versiyonu tarafına baktığımızda, 5G’li telefonda 5.2 versiyonu tercih edilmişti. 4G’li modelde ise, 5.1 versiyonunun tercih edildiği aktarılıyor.

Pil ve hızlı şarj değerleri tarafına geldiğimizde ise, 5000mAh kapasite ve 15w şarj değerini görüyoruz. Samsung Galaxy A14 4G, gündelik kullanımda tek şarj ile muhtemelen 2 günlük deneyim sunacaktır.

Peki ürün, hangi Android sürümüyle gelecek? Bu konuda henüz bir netlik yok, ama Android 13’ün olacağı tahmin ediliyor. Zira telefonun 5G’li versiyonunda Android 13’le çıkış yapılmıştı.

Samsung Galaxy A14 4G’nin kamera detayları neler?

Samsung Galaxy A14 4G’nin arka tarafında üçlü kamera sistemi var. Bu sistem, 50+5+2MP’den oluşuyor. Böylelikle geniş açılı çekimler ve makro çekimler yapılabilir. Özellikle f1.8 açıklık değeri bulunan 50MP kamera, gün ışığında güzel fotoğraflar için güçlü görünüyor.

Telefonun ön tarafındaki kamera ise, 13MP değerde.

Son olarak, renk seçeneklerine bakalım…

Samsung Galaxy A14 4G için 4 renk seçeneği sunulmuş. Bunlar: Siyah, fıstık yeşili, gümüş ve açık bordo.

Telefonun resmi çıkış tarihi ve satış fiyatı henüz belli değil. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşacağız.

İlgili Haberler

>> İşte Resmi Şampiyonlar Ligi Telefonu: Oppo Find N2 Flip