Realme Her Segmente Hızlı Şarj Desteği Getiriyor!

Realme

Realme her segment akıllı telefonunda en az 33W hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacak. İşte Realme’nin yeni modelleri hakkında tüm detaylar.

Akıllı telefon pazarında hızlı şarj desteğinin bir hayli önemli olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle Çinli markalar, hızlı şarj konusunda güçlü modeller ile karşımıza çıkıyor. Fakat piyasanın devleri olarak tabir edebileceğimiz Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarında bile, olağanüstü şarj hızları görmemekteyiz. Realme ise her segment akıllı telefonlarında hızlı şarj desteğini sunabilmek için çabalıyor. İddialara göre 2023 yılında tanıtılan neredeyse tüm Realme marka akıllı telefonlarda en az 33W hızlı şarj desteği yer alacak. Bu da söz konusu markanın tercih edilmesinde etkin bir rol oynayacaktır. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme Her Segmente Hızlı Şarj Desteği Getiriyor!

Realme geçtiğimiz yıllarda da hızlı şarj konusunda önemli adımlar atmıştı. Öyle ki 2022 yılının en hızlı şarj hızına sahip telefonu yine Real­me tarafından gelmişti. 2022 yılında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan yeni Re­alme teknolojisi 150W hızlı şarj desteği ile birlikte pazarın lideri haline gelmişti. Daha sonrasında ise 240W hızlı şarj desteği ile bu teknolojisini destekledi. Genel olarak bu hızlı şarj desteğini sunan markaları değerlendirdiğimizde, hızlı şarj hızına sahip akıllı telefonların pil sağlığını uzun süre koruyamadıklarını görmekteyiz.

Realme

Fakat Realme, her hızlı şarj teknolojisini tanıttığında, şarj döngüsünü maksimumda tutarak söz konusu teknolojiyi sunmayı amaçladıklarını vurguluyorlar. Yani bir telefon 10 dakikadan kısa bir sürede şarj olsa dahi bu teknolojisinin pil sağlığına herhangi bir zarar vermediğini vurguluyor.

Hızlı şarj konusunda önemli çalışmalara imza adam Çinli şirket, 2023 yılında tanıtacağı tüm modellerde 33W hızlı şarj desteğini korumayı amaçlıyor. Yani marka tarafından sunulan uygun fiyatlı modellerde dahi en az 33W hızlı şarj desteği olacak. Samsung’un geçtiğimiz haftalarda piyasa sürdüğü, Galaxy S23 modelinde dahi 25W hızlı şarjdan söz ediliyor. Bu yüzden piyasanın devleri dahi henüz bu şarj teknolojilerini kullanmazken, Real­me bu teknolojiyi uygun fiyatlı akıllı telefonlarında da kullanarak bir adım öne geçmeye çalışıyor. Önümüzdeki dönemlerde Türkiye’ye de gelecek hızlı şarj desteğine sahip Realme modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Redmi, 300W Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı! Sadece Birkaç Dakika Yeterli!