Redmi K40 serisi beklenmedik bir işlemci ile karşımıza çıkmak için hazırlanıyor

redmi k40
Google News Abone Ol

Redmi K40 sersinin oyun için geliştirilen modeli, Redmi’nin ilk oyuncu telefonunun işlemcisi belli oldu. Bununla beraber cihazın temel özellikleri de ortaya çıkmış durumda. İşte uygun fiyata satılması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar. 

Mobil oyunların gelişmesi ile iyi özelliklere sahip olan telefonlara olan ilgi arttı. Hal böyle olunca birçok teknoloji devi oyuncu telefonu geliştirmeye başladı. Özellikle mobil e-spor sektörünün gelişmesi ile söz konusu telefonlara olan talebin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Asus, Xiaomi, Poco gibi teknoloji devlerin oyun telefonları kategorisinde kıyasıya yarışıyorlar. Bu yarışa Xiaomi’nin uygun fiyatları ile karşımıza çıktığı alt markası Redmi de katılıyor. Söz konusu markanın ilk oyun telefonu hakkında çoğu detay sızdırılmış durumda.

Oyun telefonlara olan ilginin bir hayli arttığını biliyoruz. Özellikle ROG Phone 5 modeli ile ilgili ortaya çıkan gelişmelerin büyük bir kesim tarafından sevilerek takip edildiğini belirtelim. Redmi de bu sektörde uygun fiyatlı bire model de sunulabileceğine bir kanıt niteliğinde bir model piyasaya sürecek. Söz konusu modelin fiyatı belli oldu. Fakat henüz tasarımı hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. İşte yakında karşımıza çıkacak Redmi’nin oyuncu telefonu hakkında sızdırılan tüm ayrıntılar.

Redmi K40 oyun telefonu Dimensity 1200 yongasından güç alacak

Bildiğiniz üzere Redmi K40 serisinin diğer modellerinin Snapdragon 888 ile geleceği biliniyordu. Yakında karşımıza çıkacak olan serisinin oyuncu telefonun da aynı işlemciden gücü alması bekleniyordu. Çünkü K40 serisinde kullanılacak olan Snapdragon 888 işlemcisinin, serinin diğer modellerinde de kullanılacak olması oldukça muhtemeldi.

Redmi K40 serisi

Ne yazık ki Serinin oyuncu telefonlarına yönelik modeli, beklenen işlemciyi kullanmayacak. Mediatek tarafından geliştirilen Dimensity 1200 yongasından güç alacak yeni model, bekleneni karşılayabilecek mi merak konusu.

Çünkü oyun alanında güçlü bir işlemcinin gerektiğini biliyoruz. Redmi, K40 serisinin oyuncu telefonunun maliyetini düşürmek için daha uygun fiyatlı bir işlemci kullanması normal. Fakat bu işlemciden daha az performans alınacağını biliyoruz. Umarız beklenen fiyat ve performans ile sunulan bir model olarak karşımıza çıkar.

İlgili Haberler

>> Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite, 4G versiyonu ile karşımıza çıktı!

>> Redmi Note 10 serisi tanıtıldı: Türkiye’de yok satar!


CEVAP VER