Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite, 4G versiyonu ile karşımıza çıktı!

Xiaomi Mi 11 Lite 4G
Google News Abone Ol

Türkiye’de satılması beklenen Mi 11 serisinin uygun fiyatlı üyesi Mi 11 Lite, 4G versiyonu ile sızdırıldı. İşte yeni model hakkında ilk detaylar.

Bildiğiniz üzere Xiaomi Mi 11 modeli, geçtiğimiz yılın son günlerinde karşımıza çıktı. İlk olarak Çin’de tanıtılan model, daha sonrasında ise Dünya’ya açıldı. 2020’nin en güçlü işlemcisi olarak iddia edilen Snapdragon 888 işlemcisinden gğç alan model, uzun süre boyunca AnTuTu listelerinde zirveye oynadı. Serinin Ultra ve Lite modelleri ise sabırsızlıkla beklenmekte. Geçtiğimiz günlerde Mi 11 Lite modeli karşımıza çıkmıştı. Fakat söz konusu model 5G bağlantı desteğine sahipti. Bu yüzden 4G versiyonu hakkında herhangi bir sızıntı bulunmuyordu Sonunda Mi 1­1 Lite 4G Hindistan’da görüldü. İşte ayrıntılar.

Xiaomi Mi 11 Lite, 4G ve 5G olmak üzere iki versiyon ile karşımıza çıkacak

İddialara göre Mi 11 Lite modeli ile bu modelin Hindistan versiyonu arasında bazı temel farklar olacak. Telegram kanalı tarafından yapılan bir sızıntıda serininin Lite modelinin 4G versiyonu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde modelin 5G versiyonu karşımıza çıkmıştı fakat 4G desteğinin gelip gelmeyeceği henüz belli değildi.

xiaomi mi 11 lite 4g

Söz konusu modelin Türkiye’ye geleceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Çünkü ülkemizde henüz 5G bağlantı desteği olmadığı için, bazı markaların 5G destekli modelleri gelemeyebiliyor. Ülkemize giriş yapan bazı 5G modeller var fakat Xiaomi Mi 11 serisi için hala net bir açıklama bulunmuyor. Fakat Xiaomi, mutlaka yeni serisinin 4G versiyonunu da piyasaya sürecektir. Serinin 4G versiyonu ise hem daha uygun fiyata sahip olacak, hem de ülkemizde satışa sunulma ihtimali artacaktır.

Xiaomi Mi 11 serisinin Lite modeli hakkında aktarılanlar bu kadar. Günün sonunda baktığımızda, serinin 5G destekli olması, Türkiye’ye giriş yapıp yapmayacağı konusunda kuşkuları beraberinde getiriyor. Fakat Mi Türkiye bu konuda bizi üzmeyecektir ve Mi 11 amiral gemisi serisini Türkiye’de satışa sunacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Elektrikli Otomobil Geliştirebilir: Yeni Bir Tesla Mı Doğuyor!

>> Redmi Note 10 Pro kanlı canlı görüntülendi!


CEVAP VER