Redmi Note 10 Pro, Çin’e Geldi. Uluslararası Versiyonla Arasında Ciddi Farklar Var

Redmi Note 10 Pro sanal RAM

Redmi Note 10 Pro, nihayet Çin’de de çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu ürün, daha evvel başka ülkelerde satışa sunulmuştu. Peki arada farklar var mı? Tabii ki var.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, aslında geçtiğimiz mart ayından itibaren satışa sunulmuş bir akıllı telefon. Pek çok Avrupa ülkesi ve ülkemiz Türkiye’de de satışta bulunuyor. Firma, bu modeliyle ilgili yeni bir hamle yapmak istedi ve şimdi de Çin için duyurusunu yaptı. Yani ürünün “Çin versiyonu”, haziran ayı itibarıyla ülkede satışta olacak. “Peki bunun bizi ilgilendiren kısmı nedir?” diye sorarsanız, ürünün uluslararası sürümüyle arasında bazı farklılıkların olduğunu söyleyebiliriz.

Redmi Note 10 Pro uluslararası versiyon ile Çin versiyonu arasında ne farklar var?

Redmi Note 10 Pro’nun Çin sürümünde görülebilecek en ciddi farklılık, çipset tarafında. Ürün, MediaTek’in Dimensity 1100 çipsetiyle geliyor. 6nm olarak üretilen bu çipset, gerçek 5G desteği sunabiliyor. Ayrıca, octa-core işlemci sisteminde 4 çekirdekli Arm Cortex-A78 performans işlemcisi de bulunuyor. Biraz daha açmak gerekirse:

4X Super çekirdekler: Arm Cortex-A78 – 2.6GHz değere kadar erişebiliyor.
4X verimlilik çekirdekleri: Arm Cortex-A55 – 2GHz hız değerine kadar erişebiliyor.

Ürünün uluslararası versiyonunda ise, Qualcomm’un 8nm olarak ürettiği SM7150 Snapdragon 732G çipseti bulunuyor.

Aralarında ciddi bir performans farkı var mıdır, bu tabii ki yapılacak testlerle daha anlaşılır bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Redmi Note 10 Pro, Çin'e Geldi. Uluslararası Versiyonla Arasında Ciddi Farklar Var

Öte yandan, Redmi Note 10 Pro ‘nun Çin versiyonundaki bir farklılık da Gorilla Glass koruma sürümü tarafında. Uluslararası sürümde Gorilla Glass 5’e yer verilirken, Çin versiyonunda ise Gorilla Glass Victus kullanılıyor. Yani çok daha dayanıklı.

Bir diğer farklılık da hızlı şarj tarafında. Cihazın Çin versiyonu, 5000mAh pile sahip ve bu pilin şarjı için 67w hızlı şarj teknolojisini de sunuyor. Böylece telefonun sıfırdan %100’e yalnızca 42 dakikada şarj olabileceği belirtilmiş. Uluslararası sürümde 5020mAh pil ve 33w hızlı şarj desteği mevcut.

Bir diğer farklılık da ekran tarafında…

Xiaomi Redmi Note 10 Pro ‘nun uluslararası sürümünde Amoled teknolojisi kullanılıyor. Çin sürümünde ise, IPS LCD var. HDR10 görüntüleme desteği ve tipik 450nit parlaklık değeri sunabilen ekran 6.6 inç boyuta sahip.

Son olarak da fiyata gelelim. Ürünün Çin versiyonu, 234 dolarlık başlangıç fiyatına sahip. Bu fiyat, 6GB RAM ve 128GB depolamalı sürüm için geçerli. 8GB RAM ve 128GB depolamalı sürümü, 281 dolar. Son olarak, 8GB RAM ve 256GB depolamalı sürümü de 312 dolar fiyat etiketine sahip.

>> Valve Oyun Konsolu Yapıyor Olabilir. Steam Oyunlarınızı Elde Oynayabilirsiniz