Valve Oyun Konsolu Yapıyor Olabilir. Steam Oyunlarınızı Elde Oynayabilirsiniz

Valve oyun konsolu ile oyun dünyasına yeni bir soluk getirebilir. Steam kütüphanenizi elinizde taşımak ve istediğiniz an oyun oynamak ister misiniz?

Valve, şu an yeni bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor olabilir. IGN’de yer verilen ve Ars Technica editörü Sam Machkovech’in paylaştığı bilgilere dayanan habere göre firma, Steam kütüphanenizde yer alan oyunları “bir el konsolu” aracılığıyla istediğiniz yerde rahatlıkla oynayabilmenizi hedefliyor.

Sam Machkovech’in birden fazla kaynak üzerinden doğrulattığı bilgilere göre konsolun ismi şu an SteamPal (Kod adı da Neptune). Ürüne ayrıca kontrolör bağlanabildiği belirtilmiş. Ayrıca, arayüzü, Bluetooth ve Wi-Fi gibi kablosuz bağlantı detayları da görünmüş.
The Steam Database Twitter hesabı, yakın zamanda Valve patronu Gabe Newell ile gerçekleştirilen bir röportaja işaret ederek söylentilerin doğru olabileceğini düşünüyor.

Newell’a röportajda şu soru da sorulmuştu:

“Steam, herhangi bir oyununu konsollara da getirecek mi?”

Newell’ın cevabı da şöyle olmuştu:

“Bu konu hakkında, bu yılın sonu itibarıyla daha iyi bir fikre sahip olabileceksiniz.”

İşte bu cevap, Valve’ın gerçekten de bir oyun konsolu üzerine çalıştığını ve yakın zamanda resmi duyurunun geleceğini işaret ediyor gibi. Yine de, resmi açıklama gelmeden önce fazla umutlanmamak gerekli.

Valve Oyun Konsolu Yapıyor Olabilir. Steam Oyunlarınızı Elde Oynayabilirsiniz

Valve, daha önce sanal gözlükten gamepad’e kadar pek çok farklı ürün de geliştirmişti

– Steam Controller, Valve tarafından geliştirilen bir kontrolör idi ve 10 Kasım 2015 itibarıyla oyuncuların beğenisine sunulmuştu. PC ve Mac’in yanında, akıllı telefonlarla da uyumlu çalışabilen bu ürün için yakın zamanda ciddi indirimler de sunulmuştu.

– HTC Vive, oldukça gelişmiş bir sanal gerçeklik seti. Ürün, HTC ile Valve’ın ortak çalışmaları sonucu ortaya çıkmıştı ve şu an milyonlarca oyuncu tarafından tercih ediliyor. Hatta Valve da en güncel amiral gemisi oyunu olan Half-Life: Alyx’i bu platforma özel olarak hazırlayıp sunmuştu.

Tabii asıl beklenen şey, Half-Life 3

Valve’ın zaman zaman farklı ihtiyaçlara yönelik hamleler yapması ve yeni ürünlerle karşımıza çıkması hoş, ama yine de milyonlarca oyuncu, yıllardır tek bir şeyi bekliyor: Half-Life 3! Konu hakkında Valve ise, sessiz kalmayı sürdürüyor.

>> Apple Lossless Audio Nedir? MP3 ve FLAC’ten Daha mı İyi? AirPods’lar ile Deneyimlenebilir mi?