Redmi Note 11 Pro Orta Segmente Bomba Gibi Giriş Yapacak!

Redmi Note 11 Pro

Redmi Note 11 Pro orta segmentte rakip tanımayacak. İşte uygun fiyata satışa sunulacak model hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Xiaomi’nin alt markası Redmi modelleri genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlar ile karşımıza çıkıyor. Redmi Note serisi modellerin, ülkemizde en çok tercih edilen fiyat performans odaklı akıllı telefon serisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden genellikle Redmi Note serisi modellerinin ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer aldığını biliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Redmi Note 11 Pro modeli hakkında bazı sızıntılara şahit olmuştuk. Fakat henüz teknik özellikleri ve tasarım ayrıntıları hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyordu. Sonunda Redmi Note 11 Pro modeli Google Play Console’da görüntülendi. İşte teknik özellikleri ve tasarım ayrıntıları ortaya çıkan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi Note 11 Pro Orta Segmente Bomba Gibi Giriş Yapacak!

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım anlayışının hâkim olduğunu görmekteyiz. Serinin Pro modelinin ise orta segmentin üst basamaklarına hitap eden bir model olarak karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Söz konusu model Qualcomm imzalı Snapdragon 712 işlemcisine sahip olacak. Qualcomm’un SD712 işlemcisi, genellikle orta segment modellerde, gündelik performansı rahatlıkla çıkartabilecek, hatta oyun performansında diğer orta segment modellere göre biraz daha güçlü olarak tabir edebileceğimiz bir işlemci olarak karşımıza çıkıyor.

Redmi Note 11 Pro

Redmi Note 11 Pro modelinin 2023 versiyonu olarak tanıtılacak olan model, pil tarafında 67W’lık hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacak. Söz konusu modelin ilk versiyonunda 33W hızlı şarj bulunuyordu. Bu yüzden serinin yenilenmiş versiyonunun hem pil hem de işlemci tarafında tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Kamera tarafında 108 MP ana kameraya sahip olacak model, 8 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro lens ile gelecek. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Tudum: Netflix’ten Küresel Bir Şölen’i, 24 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de izlemek için ne yapmalı?