Xiaomi Civi 2 Çift Ön Kamera İle Yargı Dağıtacak!

Xiaomi Civi 2

Xiaomi Civi 2 çift ön kamera ve daha nice özelliği ile ortaya çıktı. İşte yakında tanıtılacak yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi, geçtiğimiz yıl Eylül ayınca Civi modelini piyasaya sürmüştü. Söz konusu model, ülkemizde satışa sunulmasa da küresel pazarda ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer alıyordu. Genel olarak söz konusu modeli değerlendirdiğimizde, orta segmentin güçlü modelleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. 350 Euro’luk bir fiyattan satışa sunulan modelin tercih edilmesinin en büyük sebebi ise uygun fiyatının yanı sıra 5G desteği olmuştu. Sevenleri uzun süredir söz konusu serinin yeni modelini beklerken sonunda Xiaomi Civi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Özellikle kamera tarafında yeniliklere imza atan modelin, sınıf atladığını söyleyebiliriz. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi Civi 2 Çift Ön Kamera İle Yargı Dağıtacak!

İlk olarak cihazın arka panelini incelediğimizde, üçlü kamera kurulumunun karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Bu kameralar, f1/1.8 diyafram açıklığına sahip 50 MP çözünürlüğünde ana kamera ve iki adet yardımcı lens olarak sıralanmış durumda. Henüz diğer arka kameralar hakkında ortaya çıkan bir ayrıntı bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde diğer arka kameralar hakkında da yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

Xiaomi Civi 2

Cihazın en can alıcı olan kısmı ön tarafında ise ikili ön kamera kurulumu bizleri karşılayacak. bu kameralardan ikisi de 32 MP çözünürlüğünde olacak. Fakat ikinci ön kameranın ultra geniş açılı lens olduğunu belirtelim. Genel olarak selfie fotoğraflarda kullanıcıların vazgeçilmezi olarak kullanılacak bir lens olacağını söyleyebiliriz. Tasarım olarak ikili ön kamera kurulumu, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in kamera adasını hatırlatıyor. Bu yüzden tasarım olarak ikili kamera kurulumunun hoş durduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Civi 2

Teknik tarafa baktığımızda ise Xiaomi Civi 2 modelinin Qualcomm imzalı Snapdragon 7 Gen 1 yonga setine sahip olacağı tahmin ediliyor. Söz konusu işlemci, orta segmentin üst basamaklarına hitap eden güçlü akıllı telefonlarda kullanılan bir yonga olduğu için Xiaomi Civi 2 modelinin performans tarafında kullanıcıları tatmin edecek bir model olarak karşımıza çıkacağını belirtelim. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Tudum: Netflix’ten Küresel Bir Şölen’i, 24 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de izlemek için ne yapmalı?