Redmi Note 11 Resmiyet Kazandı! İşte Özellikler ve Çıkış Tarihi

Redmi Note 11 Resmiyet Kazandı! İşte Özellikler ve Çıkış Tarihi

Redmi Note 11 serisi geliyor. Note 11 serisi, 3.5mm kulaklık girişine sahip ve hoparlör tarafında da JBL ile iş birliği yapılmış.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, yeni akıllı telefonlarını resmen görücüye çıkardı. Çinli firma, yeni yaptığı bir duyuru ile Note 11 ailesinin varlığını doğruladı ve ailenin 28 Ekim itibarıyla Çin’de satışa sunulacağını bildirdi.

Firma, an itibarıyla Note 11 ailesinin kaç üyeden oluşacağı konusunda sessizliğini koruyor. Gelen söylenti detaylar ise, Note 11 ve Note 11 Pro olmak üzere iki modelin satışa sunulacağını işaret ediyor.

Xiaomi, daha önce de Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo üzerinden bazı teaser görseller paylaşmış ve teknoloji severleri heyecanlandırmıştı.

Redmi Note 11, Dimensity 810 işlemcisiyle gelebilir. Devamında, depolama ve RAM tarafında 6GB/128GB ve 8GB/128GB seçeneklerinden söz ediliyor.

Ürünün ekran boyutu henüz belli değil, ancak 120Hz tazeleme değerine sahip bir LCD ekran olacağı, bu sayede bir şeyler izlerken ya da oynarken net detaylar elde edilebileceği konuşuluyor.

Redmi Note 11 Resmiyet Kazandı! İşte Özellikler ve Çıkış Tarihi

Pil tarafına bakıldığında ise, 5000mAh pil ve 33w hızlı şarj desteğinden söz ediliyor. Böylelikle telefonun tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla çıkarabilmesi hedefleniyor. Kablosuz şarj özelliği olur mu, bu henüz belli değil.

Note 11 Pro hakkında ifade edilen detaylara baktığımızda ise, haliyle bu telefon biraz daha üst seviye. Ekran tarafında 120Hz yenileme hızına sahip OLED teknolojisine yer veriliyor.
Gücünü Dimensity 920 işlemcisinden alması beklenen telefonda, 11 modelinde bahsettiğimiz RAM ve depolama miktarlarına ek olarak 8GB RAM ve 256GB seçeneğinin de olması bekleniyor.

Pil tarafının tıpkı Note 11 gibi 5000mAh kapasitede olacağı, ancak kablolu şarj tarafında bu defa 67 ya da 120w değerde çok hızlı bir çözümün sunulacağı ifade ediliyor.

Ürünlerin diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacakları ve fiyatları konusunda henüz bir detay mevcut değil. Eğer çıkmazsa da dert etmeyin. Nasılsa benzer tasarım ve teknik detaylara sahip farklı bir Redmi modeliyle karşılaşmamız büyük olasılık. Bir önemli nokta ise, ailenin ya da benzer ürünlerin nasıl fiyatlarla ülkemizde olacağı…

> En Değerli Markalar Listesi Büyük Şaşkınlık Yarattı: Burası Şampiyonlar Ligi