Redmi Note 8 Pro ve Redmi Note 8, Android 11’i almayacak mı?...

Redmi Note 8 Pro ve Redmi Note 8, Android 11’i almayacak mı? İşte Şok Eden Liste!

Google News Abone Ol

Bazı Xiaomi akıllı telefonların ANdroid 11 güncellemesini almayacağını iddia eden XiaomiToday web sitesi konuyla ilgili bir liste yayınladı. Bu listede Redmi Note 8 Pro ve Redmi Note 8 ‘de bulunuyor.

Redmi Note 8 Pro ve Redmi Note 8 kullanıcıları uzun süredir Android 11 güncellemesi ile birlikte gelecek MIUI 12 sürümünü bekliyor. Bu konu hakkında sizlere şimdiye kadar birçok haber yaptık. Tabii ki yaptığımız haberlerin hepsinin kaynağı var ve özellikle bu haberlere Redmi Note8Pro ve Redmi Note 8 kullanıcıları fazlasıyla yorum yaptılar ve yeni güncellemeyi beklediklerini beyan ettiler. Fakat XiaomiToday tarafından yayınlanan bir liste bizleri adeta şoke etti. Çünkü Android 11 işletim sistemini almayacak telefonların listesi olduğu iddia edilen telefonlar ardında  Redmi Note8Pro ve Redmi Note 8 modelleri de bulunuyor.

XiaomiToday İtalya tarafından yapılan habere göre: Aşağıdaki listedeki Xiaomi marka akıllı telefonlar Android 11 MIUI 12 güncellemesi almayacak.

Xiaomi Mi CC9e
Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 8T
Redmi Note 8
Redmi Note 7 Pro
Redmi Note 7 / 7S
Redmi 8
Redmi 8A Çift Hatlı
Redmi 8A
Xiaomi Mi Mix 3 5G
Xiaomi Mi Mix AlphaRedmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8T ve Redmi Note 8 Sahiplerine Kötü Haber mi Geliyor?

Listeye baktığımızda son iki cihazın aslında EOL (Kullanım Ömrü Sonu) olarak görebiliriz ve Android 11 işletim sistemini almaması makul karışılabilir. Fakat XiaomiToday İtalya tarafından yayınlanan liste doğruysa, bir OS güncellemesi bekleyen birçok kişiye, özellikle de ülkemizde çok popüler Redmi Note 8 serisinden cihaz sahiplerine bir darbe vuracak gibi. Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8T ve Redmi Note 8, Ağustos 2019’un sonunda piyasaya sürülen cihazlar ve neredeyse bir yaşında değiller. Ancak listede (aşağıdaki resme bakın) Redmi / Redmi Note cihazlar için belirten bir not var sadece bir büyük güncelleme alacak deniyor. Redmi Note 8 Pro

Temennimiz XiaomiToday İtalya tarafından yapılan haberin gerçek çıkmaması yönünde. Çünkü daha bir yaşını doldurmamış telefonlar için güncelleme yayınlanmaması doğru bir görüş değil. Tabii ki bunun kararını Xİaomi verecek. Fakat bizim inancımız bu telefonlara Android 11 MIUI 12 güncellemesi geleceği yönünde. Tabii ki gerçeği zaman gösterecek.

İlgili Haberler

>> Xiaomi MIUI 12 ile Birlikte Back Tap Özelliği Ekledi. Peki, Apple’ın iOS 14 ve Google’ın Pixel telefonlarında bulunan bu özellik ne işe yarıyor?


14 YORUMLAR

  1. Şu saatten sonra diyebilirim ki i phone çok para yok efendim android iyi…. Vb saçmalıklar artık umrunda değil alacaksanız i phone alın Apple çöpü bu telefonlardan kat ve kat iyi.. i phone candır gerisi oyuncak telefon ….

  2. REDMİ NOTE 8 4-5 YIL GÜNCELLEME ALMAYA DEVAM EDİCEK RAHAT OLUN ÇIKALI KAÇ SENE OLDU ŞURDA ? UNUTMAYIN GÜNCELLEMEYİ EN AZ İPHONE VERİYOR ANDROİD KULLANANLAR RAHAT OLSUNLAR

  3. Bu şekilde yaparsa şirket Xiaomi den alınan herşey yakın zamanda çöp olacak demektir. Yani kıymeti kalmayacak birdaha kimse almaması gerek boşuna para vermiş oluyoruz. O zaman

CEVAP VER