Redmi oyun telefonu hakkında yeni ayrıntılar sızdırıldı: Uygun fiyat ilk hedef

redmi k40
Google News Abone Ol

Xiaomi’nin uygun fiyatlı modelleri ile tanıdığımız alt markası Redmi, oyun telefonu ile gündemde. İşte yeni model hakkında sızdırılanlar.

Mobil oyunların gelişmesi ile iyi özelliklere sahip olan telefonlara olan ilgi arttı. Hal böyle olunca birçok teknoloji devi oyuncu telefonu geliştirmeye başladı. Özellikle mobil e-spor sektörünün gelişmesi ile söz konusu telefonlara olan talebin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Asus, Xiaomi, Poco gibi teknoloji devlerin oyun telefonları kategorisinde kıyasıya yarışıyorlar. Bu yarışa Xiaomi’nin uygun fiyatları ile karşımıza çıktığı alt markası Redmi de katılıyor. Söz konusu markanın ilk oyun telefonu hakkında çoğu detay sızdırılmış durumda.

Oyun telefonlara olan ilginin bir hayli arttığını biliyoruz. Özellikle ROG Phone 5 modeli ile ilgili ortaya çıkan gelişmelerin büyük bir kesim tarafından sevilerek takip edildiğini belirtelim. Redmi de bu sektörde uygun fiyatlı bire model de sunulabileceğine bir kanıt niteliğinde bir model piyasaya sürecek. Söz konusu modelin fiyatı belli oldu. Fakat henüz tasarımı hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. İşte yakında karşımıza çıkacak Redmi’nin oyuncu telefonu hakkında sızdırılan tüm ayrıntılar.

Redmi oyun telefonu, K40 serisinin bir modeli olacak

Bildiğiniz üzere Redmi, 27 Nisan tarihinde K40 serisini piyasaya sürecek. Bu serinin merakla beklenmesinin en büyük sebebi ise, Snapdargon 888 işlemci ile tanıtılacak olması. Ayırca söz konusu işlemciyi kullanan modellerden çok daha ucuza satılması bekleniyor. Haliyle fiyat performans alanında en iyisi olacağı düşünülüyor.

redmi oyun telefonu

Redmi, bu seriye bir model daha ekledi, K40 modellerinden bir tanesi oyun odaklı bir model olacak. Ve tahmin edeceğiniz üzere, oyuncu telefonu olarak tanıtılacak model de Snapdragon 888 yongasından güç alacak.

Telefonun tasarımında ise farklı bir yapı bizleri karşılıyor. Redmi’nin paylaşımına göre, yeni modelin yanında fiziksel bir tuş olacak. Bu fiziksel tuş sayesinde oyun modu anında aktifleştirilebilecek. Oyun modu etkinleştirildiğinde ise kameranın etrafında bir LED halka belirecek.

Yeni serinin fiyatları hakkında net bir bilgi bulunmuyor. 1 hafta sonra tanıtım ile birlikte, yeni modelin Türkiye ihtimali de belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite, 4G versiyonu ile karşımıza çıktı!

>> Redmi Note 10 serisi tanıtıldı: Türkiye’de yok satar!


CEVAP VER