Samsung Galaxy Z Fold5 ve Z Flip5 İçin Sevindiren Haber!

Galaxy Z Fold 5

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, 2023 yılına amiral gemisi telefon ailesi Galaxy S23 ile güçlü bir başlangıç yaptı. Şimdi de sırada, bunu devam ettirebilmek var. Daha evvel gelen bilgilerde, şirketin bu sene içinde katlanabilir ekranlı telefonlardan daha fazla gelir elde etme planları olduğu söylenmişti. İşte bu kapsamda Galaxy Z Fold5 ve Z Flip5’e büyük görevler düşüyor. Peki bu modellerle ilgili son detaylar neler?

Paylaştığı sızıntı ve söylenti bilgilerle tanınan IceUniverse hesabı, bu kez Samsung’un sıradaki muhtemel katlanabilir ekranlı telefon modelleri hakkında detaylar paylaştı.

Özellikle Galaxy Z Flip5 tarafına baktığımızda, bu telefonun dış ekranını bu kez daha büyük bir boyutla geleceği, dolayısıyla yeni kullanım imkânları sunacağı bildiriliyor. Ürünün dış ekranı, 3.4 inç değerde olabilir. Böylece çoğu kez katlanabilir ekran faktörünü kullanmaya gerek kalmayabilir.

Eğer bu söylenenler doğruysa, Samsung’tan Oppo N2 Flip’e ciddi bir çalım geliyor demektir. Zira Oppo’nun modelinde, 3.26 inç değerde kare ekran sunuluyor.

Samsung Galaxy Flip5: Katlanabilir Ekranlı Telefon İçin Sevindiren Haber!

Samsung Galaxy Z Fold5 tarafına geldiğimizde ise…

Samsung Galaxy Z Fold5, 6.2 inç değerde kapak ekranıyla gelebilir. Bu da tek elde rahat kullanım anlamını taşıyor. Gelen aramaları, bildirimleri ve bazı uygulamaları bu ekran üzerinden kolaylıkla yönetmek mümkün olacaktır.

Öte yandan, kullanılacak yeni bir menteşe sistemi sayesinde, ekran katlandığında ortaya bir boşluk çıkmayacak ve ekran tam açıldığında da kat izi büyük ölçüde belli olmayacak.

Bilgilerin devamında, bu ürünün selefine kıyasla biraz daha ince ve hafif tasarımda olacağı söyleniyor. Galaxy Z Fold5, 254 gram ağırlıkta olabilir. Bu, standart telefonlar için “fazla” olsa da, katlanabilir ekranlı telefonlar için makul bir ağırlık seviyesi. En azından şu an için.

13 küsür mm civarı bir kalınlıktan söz ediliyor, ki Fold4’te 15.8mm kalınlık vardı. Fold 4’ün 263 gram ağırlıkta olduğunu da hatırlatalım.

Peki daha başka ne gibi bilgiler var?

İki modelde de Samsung’un güçlü bir çipset tercih edeceği konuşuluyor. Bahsi geçen model ise, Qualcomm’un amiral gemisi modeli Snapdragon 8 Gen2. Bu, hem oyunlar hem de uygulamalar için üst seviye performanslar anlamını taşıyor.

Bir diğer bilgi ise, yine bu iki modelde IPX8 sertifikasına yer verileceği yönünde. Yani bu iki telefon da suya karşı dayanıklı tasarımlarla glebilir.

Yeni bilgiler oldukça haber vermeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Twitter, Kaka Cevabı Göndermeye Başladı! Evet, Doğru Okudunuz…