Resident Evil 4 Remake, Listeleri Alt Üst Etti! İşte En Çok Satılan Oyunlar

Resident Evil 4 Remake, oyunculara sunulur sunulmaz büyük bir ilgiyle karşılaştı. Aslında ne denli bir ilginin olacağı, çıkıştan hemen önce yayınlanan demo sürümüyle az çok belli olmuştu. Yeni yapım, Birleşik Krallık listesine ilk sıradan giriş yaptı!

Capcom’un yeni hayatta kalma korku oyunu Resident Evil 4 Remake, satışa sunulduğu gibi Birleşik Krallık’ta en çok satanlar listesinin zirvesine kuruldu. Bu listenin fiziksel kutulu oyunların satış verileriyle hazırlandığını hatırlatalım.

Gamesindustry sitesindeki bilgilere göre oyun, 2020’de satışa sunulan Resident Evil 3 Remake sürümüne kıyasla daha yüksek satış adedini yakalayabildi, ama öte yandan 2021’in Resident Evil Village’ı ve 2019’un Resident Evil 2’sinin de gerisinde kaldı. Tabii çıkış dönemlerindeki satış adetlerinden yola çıkılarak bu karşılaştırmalar yapılıyor.

Hatırlarsanız Resident Evil 4, ilk olarak Nintendo’nun Gamecube konsolu için hazırlanmış ve büyük beğeni toplayınca diğer platformlara da gelmişti. İlgi çekici bir detay olarak, remake sürümünün lansman döneminde orijinal Gamecube sürümüne kıyasla %29 daha fazla satıldığını da belirtelim.

Oyun, tam sürüm olarak 24 Mart itibarıyla oyun severlerin beğenisine sunuldu. Steam sayfasına göz attığımızda, standart sürümün 887,29 TL fiyat etiketiyle satıldığını görüyoruz. Eğer Deluxe Edition’ı almak isterseniz, bu kez 1070,50 TL ödemelisiniz.

RE4 Remake için ilk DLC paketinin de 7 Nisan itibarıyla gelmesi bekleniyor. Evet, Mercenaries Mode’dan söz ediyoruz ve bunun ücretsiz bir eklenti olacağı da müjdelendi!

Resident Evil 4 Remake, Listeleri Alt Üst Etti! İşte En Çok Satılan Oyunlar

25 Mart ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyunlar belli oldu! Resident Evil 4 Remake, geçtiğimiz haftanın lideri olan WWE 2K23’ü tahtından etti ve zirve kuruldu!

1. Resident Evil 4 Remake
2. Hogwarts Legacy
3. FIFA 23
4. WWE 2K23
5. Mario Kart 8 Deluxe
6. Call of Duty: Modern Warfare 2
7. Sper Mario Odyssey
8. God of War Ragnarok
9. Grand Theft Auto 5
10. Minecraft (Switch Edition)

Resident Evil 4 inceleme skorları:

Resident Evil 4 PC inceleme notları:

Giant Bomb – 100
GameByte – 100
GameGrin – 95
GameStar – 91
PCGamesN – 80

Resident Evil 4 PS5 inceleme notları:

Gamespot – 100
Power Unlimited – 93
Multiplayer.it – 90
Siliconera – 70

Resident Evil 4 Xbox Series X inceleme notları:

DigitalSpy – 100
Guardian – 100
Xbox Achievements – 90
Cubed3 – 70

Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Peki siz, bu yeni oyunu deneyimleyebildiniz mi?

Ekleme: Capcom, oyunun ilk 2 gün toplamında dünya çapında 3 milyon satıldığını duyurdu.

İlgili Haberler

>> Diablo IV Kapalı Beta Süreciyle İlgili Notlarımız: Fırtına Yaklaşıyor!